Tokom hladnih dana, naši nokti postaju osetljiviji i zanoktice postaju sve bolnije i oštrije. Cilj nam je da nam nokti, ruke i zanoktice ostanu uredni i negovani, pa čak i kada je temperatura niska. Možemo uspetu u tome, ali potrebno je samo malo dodatne nege i truda.
U nastavku saznajte kako da ojačate nokte, sredite zanoktice i sprečite suvoću kože na rukama.
NE PROPUSTITE: Top 5 pedikira za jesen
Nokti tokom hladnih dana postaju krhi
Kada prođe leto, odmah na početku jeseni treba da počnemo da brinemo o svojim noktima, i da prilagodimo negu, u cilju sprečavanja suvoće na rukama, u cilju sprečavanja lomljenja noktiju i kidanja zanoktica. Od kada je pandemja u toku, naš zadatak je bio da što češće peremo ruke i da koristimo alkoholna ili dezinfekciona sredstva za ruke. Takav režim je dosta uticao na kožu, pa ako je niste mazali redovno hidratantnim kremama, moguće je da će suvoća i osetljivost kože sada biti primetna.
Kao što brinemo o svojoj koži lica, tako treba da brinemo i o rukama i zanokticama, jer su negovane ruke odraz jedne negovane žene koja drži do sebe i svog izgleda. Hladan vazduh utiče na našu kožu i lako je suši, pa se savetuje da ruke negujete čim malo zahladni, pa čak i pre no što vidite prve znake suvoće, zatezanja ili krhosti noktiju i ruku.
Mali trikovi za negu ruku i noktiju
- Piling je sjajna stvar za vaše ruke, ali i za vaše nokte! Piling ne treba da bude agresivan, njegov cilj je da samo odstrani mrtve ćelije sa kože. Naravno, ne morate da pravite poseban piling, možete da koristite i onaj koji koristite za telo. Prilikom tuširanja, nekoliko minuta posvetite svojim rukama, kako biste im pružili dodatnu negu. Posle pilinga, namažite kremu za ruke, a na zanoktice nanestite ulje koje inače koristite za negu zanoktica.
- Kada dođu hladni dani, bilo bi dobro da nosite rukavice, kako biste zaštitili ruke. I naravno, pre no što krenete od kuće, namažite ruke hidratantnom kremom. Možda vi uživate u hladnom vremenu, ali vaše ruke nimalo ne uživaju. Koža na rukama je stalno izložena hladnoći, i nežnija je od ostatka tela, koji je inače zaštićen odećom.
- Koža može da bude grublja i veoma suva tokom jeseni i zime, zato se savetuje da uvek u torbi imate jednu kremu za ruke, koja će pružiti hidrataciju.
- Zanoktice su jedan od najčešćih problema i mnoge žene ova pojava baš nervira. Zanoktice mogu da budu bolne, posebno ako ih grickate. Mogu i da krvare, ali i da se inficiraju i zagnoje. Zato je važno da se njima posevetite čim se pojave. Nails umetnici i stručnjaci savetuju da uklanjate zanoktice. Postoji i način na koji se to pravilno radi - prvo treba da ih omekšate, da onda da ih potisnete metalnim ili drvenim guračem, a zatim skratite višak kože makazicama.
- Izbegavajte toplu vodu, kad god je to moguće. Pranje ruku je deo naše svakodnevne higijene, ali nemojte da perete ruke vrućom vodom, jer vruća voda izvlači svu vlagu iz ruku koja nam je potrebna za hidrataciju. Takođe, bilo bi dobro da koristite blage sapune koji u sebi sadrže glicerin.
Pravilan manikir tokom jeseni i zime
Ako idete svakog meseca kod nail artista koji brine o vašim noktima, onda ne morate mnogo da brinete o manikiru i o zanokticama, ali ako ste sam svoj majstor, treba da koristite lakove za ojačavanje noktiju, kako biste sprečili pucanje noktiju. Ovi lakovi su odlični i kao podloga za tamne lakove, jer time ćete sprečiti da nokatna ploča potamni. Kada skidate lak za noktiju, treba da birate proizvode koji ne sadrže aceton, jer oni diretno suše i nokte i zanoktice.
Kada završite sa minikirom, obavezno dezinfikujte svoj alat, jer na njemu mogu da se zadrže bakterije. Isto važi i za salone, koji su u obavezi da dezinfikuju alat za manikir posle svakog klijenta.
NE PROPUSTITE: Kako da sačuvate usne od pucanja tokom hladnih dana?
Kako vi negujete svoje ruke, nokte i zanoktice tokom jeseni i zime?
NAJPOPULARNIJI Komentari