Zaštitne maske koje nam pokrivaju pola lica su postale obavezne. Dok pandemija vlada svetom, najmanje što možemo jeste da stavimo masku na lice kada izađemo napolje. I dok mnoge žene govore kako više nema smisla da se šminkuju, neke kažu da su im se bubuljice pojavile na licu.
Šta se to dešava sa našim licem dok je pod maskom i da li nam zaštitna maska izaziva bubuljice? Saznajte odmah.
NE PROPUSTITE: Nošenje zaštitne maske i šminka - kako to da iskobinujemo?
Da se bubuljice javljaju zbog zaštitne maske?
Ne postoji razlog zbog kog bi se bubuljice razvile zbog zaštitne maske. Hirurške maske su vrlo tanke, i omogućavaju koži da diše. Čak i pravljene pamučne maske su od prirodnog materijala i ne štete koži.
Znači, zaštitna maska, sama po sebi ne izaziva bubuljice. Ipak, uprkos svim tvrdnjama, žene tvrde da su im se bubuljice pojavile na licu. Evo šta se dešava!
Zaboravite na puder u narednom periodu
Dokle god je virus prisutan, mi moramo da nosimo maske, i zbog svoje i zbog tuđe zdravstvene bezbednosti. Ako stavljate svakog dana puder, pa zatim hajlajter, pa onda malo rumenila - vi time začepljujete pore i zbog toga se javljaju akne, jer ste na sve to stavili i masku.
Najbolje bi bilo da zaboravimo na ove kozmetičke proizvode bar neko vreme, jer možemo lako da zadobijemo probleme sa bubuljicama koji su naporni i dugotrajni, a zahtevaju i lečenje.
Umesto pudera, dovoljna je zaštitna krema protiv UV zraka ili obična hidratantna krema. Možda će vam teško pasti da se odreknete pudera, ali to je najbolji savet koji ćete ovih dana dobiti. Sada možete da više novca i vremena uložite u negu kože i da svom licu povratite blistavost.
Lepe ste i bez šminke!
Kada skinete masku, umijte se
Znamo već da je umivanje dva puta dnevno pravilo od kog se ne odstupa, sem u doba pandemije. Umivanje je obavezno kada dođete kući. Pošto ćete češće prati lice, morate da brinete i o tome da ono ne postane suvo i dehidrirano.
Savetujemo vam da koristite blage gelove za lice, možete i prirodne tonike da upotrebljavate. Posle toga, stavite hidratantnu kremu i biće mnogo bolje! Ako su vam već bubuljice izašle, nabavite kremu za bubuljice i nanosite je svakoga dana.
Osetljiva koža je ugroženija
Kao što ste mogli da primetite, pod maskom je toplije. Kada tome dodate i vrele letnje dane, čini se da naša koža mnogo trpi. Ni to nije razlog da skinemo masku, jer maska nam je jedina zaštita od virusa.
Važno je da održavate maske. Hirurške maske su za jednokratnu upotrebu, mada sad ima i mnogih koje se koriste više puta. Platnene maske moraju da se operu svaki put kada se koriste, da se dobro osuše i da se ispeglaju. Stručnjaci čak savetuju i klasično iskuvavanje maski, kako bi se skroz otklonila sva prljavština i bakterije.
Ako je vaša koža suva i osetljiva, maska isto može da izazove iritacije, jer upija prirodna ulja sa kože. I ovde je krema jedino i najbolje rešenje.
Da sumiramo - čistite lice posle nošenja maske, brinite o higijeni same maske, obavezno nanosite kremu i ako se pojave bubuljice, nabavite preparate koji su namenjeni za njih.
I ne brinite, maska ne uzrokuje bubuljice, ali vaše navike to mogu da učine.
NE PROPUSTITE: Napravi sama zaštitnu masku za lice!
NAJPOPULARNIJI Komentari