Foto: www.stylecaster.com
Ako nešto nikako ne želimo na svom licu onda su to bubuljice. Ne želimo čak ni jednu, sitnu bubuljicu, a kamoli više njih!
Ipak, one se pojave, srećnicima retko, a ostalima češće i svima nam je zajedničko da ih što pre tretiramo ne bi li nestale.
Ono što mnogi ne znaju jeste činjenica da pri tretiranju bubuljica češto pravimo greške. Delimo sa vama 8 najčešćih grešaka i naravno rešenje kako da ih ispravite!
NE PROPUSTITE: Otarasite se bubuljica preko noći
1. Svaki put nanesete nešto protiv bubuljica.
Logično je da ćete čim primetite bubuljicu na licu pokušati raznim melemima i sredstvima da je uklonite ili barem ublažite.
Ipak, lice ima na hiljade cevi koje povezuju lojne žlezde sa površinom kože. Ne možete biti sigurni da li će proizod zaista stići do samog korena problema.
Moguće je da će se sve ublažiti, ali teško da će sprečiti nastajanje nove bubuljice odmah pored.
Foto: www.face4life.com
2. Koristite proizvode protiv bubuljica samo kada ih imate na licu.
Znate i sami da se problem ne može uvek rešiti kada nastane, već je potrebno preduzeti preventivne korake.
Ovo je posebno važno za tip kože koji je sklon bubuljicama. Umivalice i tonici koji pomažu kada su ovi problemi u pitanju biće sjajna prevencija i moguće je da će vas spasiti od onoga što bi moglo nastati.
3. Radite piling.
Možda vam se čini da ćete pilingom skinuti dovoljan sloj kože da će i bubuljica nestati, ali varate se. Dobićete samo veću iritaciju i još veći problem.
Umesto agresivnog pilinga, radije se odlučite za umivalice sa blagim voćnim kiselinama.
Foto: www.livescomfort.com
4. Koristite najjaču koncentraciju benzoil peroksida.
Ukoliko se borite sa bubuljicama sigurno znate da benzoil peroksid ima antibakterijsko dejstvo i da zaista pomaže da se upala smanji.
Ipak, trebalo bi da znate da nema potrebe kupovati veliki procenat peroksida jer vam neće pomoći ništa više od malog procenta, a samo će vam dodatno iritirati kožu.
Dakle, umesto da kupite 10% , što je najveći procenat koji se može naći u prodaji, kupite 3% i biće sasvim dovoljno!
NE PROPUSTITE: Ožiljci od akni i bubuljica - prevencija
5. Upuštate se u ceđenje i čačkanje.
Jednostavno, nemojte! Time će te napraviti još goru stvar i bubuljice će ostati na licu duže nego što bi inače ostala.
Ipak, ukoliko imate odgovarajući alat za bubuljice, koji koriste kozmetičari, a koji je prethodno apsolutno dezinfikovan i bubuljicu koja je baš spremna za ceđenje - uradite šta morate.
Pritom, budite jako pažljivi i znajte da bubuljica nije isto što i akna i sve što je pod kožom ili jako upaljeno ne sme da se dira. Radije posetite dermatologa.
Foto: www.phillymag.com
6. Verujete baš svemu što piše na Internetu.
Na Internetu zaista možete pročitati sjajne savete, međutim, dobro se raspitajte za sve. Na primer, često možete pročitati kako je na bubuljicu dobro staviti pastu za zube.
Ono što ne piše jeste da mentol ili cimet u pasti mogu stvoriti burnu reakciju i napraviti gore stanje umesto da se bubuljica osuši.
7. Prebrzo sperete sa lica umivalicu.
Vaše sredstvo za umivanje koje bi trebalo da ublaži bubuljice na licu neće imati nikakav efekat ukoliko ga sperete gotovo čim ga nanesete.
Naime, toj vrsti proizvoda treba malo vremena da počne da radi svoj posao, pa je dobro umasirati ga na licu pre ispiranja.
8. Ne koristite hidratantne kreme, a koža vam je masna.
Sušenje kože neće pomoći da bubuljice nestanu. Morate znati da masnoća kože nema veze sa hidratacijom.
Dakle, ukoliko imate masnu kožu, možda joj je potrebno da bude više hidrirana. To neće stvoriti probleme sa bubuljicama, pa nabavite kremu za lice koja hidrira, ali ne sadrži ulja.
Tako ćete vašu kožu zaštititi od isušivanja izazvanog proizvodima za bubuljice.
NE PROPUSTITE: Ishranom protiv akni i bubuljica
Ukoliko ste pravili neke od ovih grešaka, sada znate kako da ih ispravite. Želimo vam lepo i čisto lice!
Možete vi to same!
NAJPOPULARNIJI Komentari