Složićemo se da negovani nokti doprinose lepoti ženske ruke, što dodaje na gracioznosti i ženstvenosti pripadnica nežnijeg pola. I dok neke dame biraju da tu negu prepuste isključivo nekom beauty salonu, druge biraju da se za svoj manikir pobrinu same. Ipak, u tom slučaju je važno da znaju nekoliko trikova i pravila nege kako bi njihov manikir zaista bio savršen.
A koje su to tipične greške u manikiru koje vas mogu koštati lepih i negovanih noktiju, saznajte u nastavku.
NE PROPUSTITE: Kako da konačno prestanete sa grickanjem noktiju
Higijena pribora za manikir
Ono što je prvo i najvažnije jeste da morate redovno, što znači posle svake upotrebe, da dezinfikujete svoj pribor za mankir. Područje oko noktiju je naročito podložno bakterijama i bacilima, koji potom ostanu i na turpijama, makazicama itd, te se tako sledeći put rizikuje nastanak upalnih procesa.
Dakle, važno je da svoj pribor dezinfikujete alkoholom svaki put posle upotrebe, kao i da ga čuvate u vakum kesici do koje ne dospeva vazduh, sve do naredne upotrebe.
Sečete zanoktice
Pisali smo više puta na ovu temu, ali nije na odmet ponoviti - zanoktice treba negovati u smislu hidratacije kože u predelu oko noktiju, međutim nikako ih ne smete seći, jer one predstavljaju prirodnu barijeru od prodora bakterija i prljavštine. U suprotnom je gotovo izvesno da će nastati upalni procesi, vaše zanoktice će se crveniti i biće bolne, te je ovaj savet korak u nezi kojeg je veoma važno da se pridržavate.
Baza za lakiranje
Bazni lak, koji dolaze direktno na nokatnu ploču vrlo je važan i korak u lakiranju koji ne treba da preskačete kako biste skratili čitav proces. Na taj način štitite površinu nokta od pigmentacije, plus omogućavate da lak na noktima izgleda mnogo lepše i urednije, a takođe i olakšavate sebi proces skidanja laka kasnije.
Debeo sloj laka za nokte
Svi mi volimo, bilo da nanosimo taman ili svetao lak za nokte, da boja bude pigmentisana, i da lak na noktima ne bude providan. Mnogi kako bi to i postigli odmah nanesu na nokat lak u u debelom sloju, što je svakako pogrešno. Kao prvo, laku će trebati mnogo više vremena da se tako osuši, i verovatno neće izgledati uredno.
Umesto toga, lak uvek nanosite u tankom sloju onoliko puta koliko je potrebno kako biste postigli željeni intezitet boje, što je uglavnom dva puta, ili ne više od tri puta. Pre svakog sledećeg sloja treba da sačekate da se prethodni osuši.
Pogrešno turpijate nokte
Od načina na koji turpijate nokte zavisi i njihov kvalitet - čvrstina nokta i sklonost listanju i lomljenju. Oni što je pogrešno jeste turpijanje nokta u svim pravcima i smerovima. Nokte uvek treba da turpijate samo u jednom smeru. Takođe, ne treba da koristite grube turpije, pogotovo ne za turpijanje, što znači da one metalne treba u potpunosti da izbegavate.
Mućkate bočicu sa lakom za nokte
Ovo nekako svi mehanički radimo, misleći da će tako boja laka biti ujednačena. Sasvim pogrešno, jer postižemo upravo u suprotno. Ono što se dešava jeste to da se zarobljeni vazduh u bočici izmeša sa lakom i tako nastanu mehurići, koji nam potom smetaju prilikom samog lakiranja jer stvaraju neravnine na nokatnoj ploči.
NE PROPUSTITE: Kako da sprečite pojavu zanoktica - nega noktiju
Možete vi to same!
Foto: izvor
NAJPOPULARNIJI Komentari