Sa promenom godišnjih doba menja se i rutina u negovanju kako kože lica i tela, tako i kose. Prelazak sa leta na jesen je posebno turbulentan, jer iz leta koje sa sobom nosilo dane bogate vlagom u vazduhu, povišene temperature i UV zračenje ulazimo u jesen koja donosi suvlje vreme, hladnije vreme, vetar, kiše... Zato je neophodno da pristup u negovanju svoje kose promenite već sa prvim promenama u spoljašnjim faktorima koji itekako utiču na nju.
Pogldajte tekst koji sledi i saznajte koje korake u nezi kose da preuzmete u narednom periodu.
Pogledajte i: KAKO DA KOSA IZGLEDA SAVRŠENO I PO KIŠNOM VREMENU
Šišanje
Na prvom mestu neophodno je da posetite frizera kako bi uklonio oštećene krajeve kose koji su ostali kao posledica slane vode na moru, hlora iz bazena, UV zračenja i ostalih negativnih faktora koje nose letnji dani. Ne postoji čudotvoni tretman ili maska koji će obnoviti ispucale krajeve i vratiti ih u staro zdravo stanje. Moguće je određenim sredstvima učiniti da oštećenja budu manje vidljiva, ali istinski oporavak nije moguć.
Zato, pravac frizerski salon kako bi vam stručnjak uklonio oštećene krajeve i osvežio izgled kose. Odmah ćete primetiti drastičnu razliku u njenom izgledu.
Tamnije nijanse
Ukoliko se farbate ne bi bilo loše da sa početkom jeseni pređete u nešto tamnije tonove. Tokom leta je popularna svetlija kosa i pramenovi koji daju utisak prirodno posvetlele kose na suncu. Usled češćeg pranja kose, pramenovi se ispiraju, pa boja kose deluje mrtvo. Zato je osvežite tamnijim tonovima koji će joj povratiti sjaj, a ako baš želite onu staru svetliju nijansu, sačekajte da se kosa malo opravi, pa se podvrgnite još jednom tretiranju nakom mesec, mesec i po do dva.
Hidratacija
Sa hladnijim vremenom kosa gubi vlagu i postaje suvlja zato je neophodno da joj pružite negu koja će tu vlagu nadoknaditi i u njoj je zadržati. Promenite tip šampona i balzama i odlučite se za one prilagođene novim vremenskim uslovima. Nabavite i masku sa duboko hidrirajućim svojstvima, ali ne zaboravite ni na duboko hranljive tretmane na bazu ulja koji će vlagu u dlaci ,,zatvoriti'' i tako je zadržati unutar njene struktre.
Dubinsko pranje
Zbog većeg znojenja u letnjim danima moguće je da se na skalpu nakupilo dosta mrtvih ćelija kože i da su pore zapušene što može izazvati različite probleme sa kožom glave poput svraba, crvenila, perutanja, ali i opadanja kose. Zato se preporučuje da s krajem leta ili početkom jeseni odete na tretman dubinskog pranja kose. Ukoliko niste za tretman u salonu, na tržištu možete pronaći i komercijalne šampone za tu svrhu.
Takođe, ne bi bilo loše da u istu svrhu uradite i piling kože glave. Možete napraviti neki u domaćoj radinosti, kupiti neki iz komercijalne prodaje ili jednostavno istrljati koren kose sodom bikarbonom koja osim abrazivnog svojstva poseduje i anti-upalna i anti-bakterocidna svojstva pa će umiriti i eventualne zapaljenske procese i iritacije na koži.
Piling i masaža kože glave će poboljašti i cirkulaciju i unaprediti protok hranljivih materija do vlasi.
Investirajte u sredstvo za volumen
Leti kada je vlaga veća kosa ima tendenciju da nabuja, ali na jesen kada temperature krenu da opadaju, može delovati beživotno i splasnuto, da ne upotrebimo izraz ,,ko da vas je krava lizala''. Ne bi bilo loše da investirate u proizvod koji će joj vratiti volumen koji će je osloboditi statičkog elektriciteta izazvanog materijalima od kojih je izrađena toplija gareroba sa kojom kosa svakodnevno dolazi u kontakt.
Verujemo da će vam ovi saveti biti od koristi. U svakom slučaju, prihvatite ih i vaša kosa će vam biti zahvalna!
Možete vi to same!
NAJPOPULARNIJI Komentari