Da li se i vi trudite redovno da trenirate i uklopite svoj trening u naporan radni dan, ali vas onda nakon nekoliko nedelja uhvati neopisiv umor i parališe tako da morate da odložite sve aktivnosti ? Fitnes instruktori napominju da je takozvano sagorevanje opšti termin koji opisuje prethodno navedene simptome i koje se dešava ljudima širom sveta. Vaš cilj treba da bude da svakodnevno ostanete u pokretu ali to ne znači da svakodnevno treba davati maksimum od sebe. Cilj je pratiti potrebe svog tela i prilagoditi na osnovu njih fizičku aktivnosti.
Odgovaramo na pitanje kako svakodnevno ostati aktivan!
NE PROPUSTITE: Kako prolećna vožnja bicikla utiče na naše zdravlje?
Ponosni smo na sebe kada smo redovni na treninzima kada dajemo maksimum od svog tela i energije u želji za promenom, ponekad je to bolji fizički izgled ali bi trebalo u osnovi da leži želja za zdravim i jakim organizmom. Menjanje navika je kompleksan posao i često se ljudi širom sveta posvete treninzima na nekoliko nedelja, pored samog treninga oni šetaju, voze bicikl i biraju više vrsta aktivnosti koje ih zabavljaju i ujedno jačaju telo. Međutim, pored fizičkih vežbi mi se susrećemo sa različitim životnim izazovima od obaveza u kući, sa decom, partnerom, poslovnim obavezama i sve njih ulažemo više ili manje energije.
Kako ne bi došlo do premora koji nas parališe i slabi naš imunitet važno je ostati umeren, zato što umerenost daje rezultate koji su trajni. Možete sagoreti tokom treninga ako želite trbušnjake do leta, ali kada se opustite trbušnjaci će polako nestati. Zar nije bolje trenirati u skladu sa potrebama tela nekoliko godina i kada postignemo svoj cilj, nastavimo da ga održavamo uz nama prijatne treninge? Ovde se dokazuje stara narodna- sve što je brzo postaje kuso.
Ukoliko se i vi susrećete sa istim problemima, kada osetite pad energije radije propustite trening i izaberite laganu fizičku aktivnost kojom ćete održati kondiciju a opet nećete dodatno izmoriti svoj organizam.
Neka vaš trening bude putovanje do posla
Odreknite se udobnosti u danima kada znate da nećete imati vremena za redovan trening. Ustanite ranije i uputite se pešice ili biciklom na posao, razbudićete se i tokom šetnje osloboditi od stresa, srediti svoje misli i biti produktivniji. Pritom ćete održati kondiciju!
Ukoliko radite od kuće predlažemo vam da ustanete ranije i odete u jutarnju šetnju, odreknite se doze udobnosti zarad opšteg zdravstvenog stanja.
Pravite kratke pauze na poslu kako bi se istegnuli
Znamo da ne možete u poslovnom okruženju zaista da se istežete i radite vežbe, ali vam sedenje od osam sati neće pomoći da ostvarite svoj cilj. Zato vam predlažemo da ustanete od stola na svakih pola sata i proštetate po kancelariji kako bi pospešili cirkulaciju i smanjili napetost u leđima. Upravo će vam ovaj kratki predah omogućiti dobro držanje i sprečiti bolove u leđima, zglobovima i rukama tako da budete spremni za fizičku aktivnost nakon radnog dana, ako za nju ostane vremena.
Ovakva pauza je dobra i za vaše psihičko zdravlje, na tren vas odmara i smanjuje stres dajući vam snagu da nastavite potpuno koncetrisani sa svojim poslovnim poduhvatima.
Umesto na ručak pozovite prijatelje u šetnju
Kada ručamo sa prijateljima tokom razgovora nismo skoncetrisani na sam obrok, jedemo više što nam kasnije otežava dan i čini naše telo tromim. Možda je odlazak na ručak vaša rutina kojoj se radujete, ali vas izazivamo da je promenite u danima kada osećate umor i kada vam je potrebna blaža fizička aktivnost od samog treninga. Sat vremena šetnje inspirisaće vas da razgovarate o različitim temama i pritom ćete podstaći vama drage ljude da očuvaju svoje zdravlje!
Možete vi to!
NAJPOPULARNIJI Komentari