Foto: stylecraze.com
Svima nam se dešava ona neprijatna situacija kada nam izađe potkožna bubuljica, koja ne samo da je bolna na dodir, već i poprilično narušava naš izgled. Još ako se to dogodi u nekom momentu kada nam baš nije trebalo, a uvek je tako, onda stvar postaje još gora.
Često pokušavajući da rešimo ovaj problem, napravimo samo veću zbrku - raskrvarimo se, zacrvenimo, i onda najradije ne bismo izlazili iz kuće.
NE PROPUSTITE: 7 namirnica koje su pogubne za vaš mladalački ten
Da li imate problem sa potkožnim bubuljicama? Da li ste probali sve moguće preparate, a niste uspeli da se izborite sa njima? Ukoliko imate oba potvrdna odgovora, biće vam lakše kada čujete da ovakav problem ima svaka treća osoba, različitog uzrasta.
Verujemo da svi želimo nekom magijom da nestanu svi propratni problemi koji idu uz pojavu potkožnih bubuljica. Osim što su bolne i neprijatne za izgled, one mogu jako dugo ostati pod kožom.
Konačno, nudimo vam praktične savete kako sprovesti potkožnu bubuljicu na površinu, a da pri tom ne ugrozite svoj izgled i zdravlje.
Milioni ljudi širom sveta na pomen potkožnih akni imaju jako loša iskustva. Od pokušaja ceđenja ovih dosadnih napasti možemo napraviti samo još veću infekciju. Korišćenjem određenih preparata možemo ublažiti aknu, ali ipak je se nećemo rešiti brzo i efikasno. Šta nam ostaje osim da čekamo da ta potkožna akna sama od sebe prođe? Priznajte, niko nema toliko slobodnog vremena za čekanje. Tim povodom spremili smo za Vas praktične i sigurne savete kako ubrzati proces rešavanja problema.
Kako nastaje potkožna bubuljica
Ove vrste akni predstavljaju upalne procese pod kožom. Takvi procesi mogu biti prouzrokovani preteranim lučenjem sebuma, bakterijskim infekcijama, hormonskim disbalansom, lošom ishranom ili nekim drugim spoljašnjim faktorom koji dovode do začepljenja pora. Potkožne akne obzirom da su duboko pod kožom, nalaze se između nervnih završetaka što ih čini izuzetno bolnim na dodir.
Ovakav tip akni, naješće se javlja u predelu lica, vrata ili po leđima. Dermatolozi smatraju da su ova mesta žarište usled povećanog znojenja, zadržavanja bakterija i povećanog lučenja sebuma. Potkožni upalni procesi na površini kože izgledaju kao crvena ispupčenja, vidljivi su i za razliku od običnih bubuljica ili mitisera nemoguće ih je iscediti. Ovaj problem možete imati jako dugo.
Važno je praktikovati različite savete u domenu korigovanja ishrane, higijene i loših navika kako bi se na najbolji način rešili ovih nepravilnosti po koži. Postoji mnogo raznovrsnih načina kako se uklanjaju bubuljice.
Kako ukloniti potkožne akne
Već smo napomenuli da ovaj proces nije jednostavan. Ukoliko ste se odlučili da nećete posećivati dermatologa ni kozmetičara zbog ovakvih intervencija, vreme je da se pozabavimo različitim praktičnim savetima koje možete samostalno praktikovati.
Ukoliko nam je poznata činjenica da ovaj tip akni nastaju usled različitih faktora onda bi valjalo hronološki uvideti šta je dovelo do njihovog stvaranja? Može li to biti loša ishrana, bakterijska infekcija, teška šminka ili neki drugi faktor? Na vama je da otkrijete razlog njihovog nastanka.
Menjanjem životnih navika, oslobađamo se toksina,ubrzavamo metabolizam a samim tim nesavršenosti nestaju. Poznata činjenica da koža zapravo jeste ogledalo našeg zdravalja, te ukoliko imate problem sa potkožnim bubuljicama, valjalo bi uvideti kojih zdravstvenih tegoba imate i zašto.
Negde je ovo prvi korak ka ubrzanom procesu sprovođenja bubuljica na površinu kože. Primera radi, moja prijateljica je koristila izuzetno tešku šminku koja nije odgovarala njenom tipu kože. Nakon nekoliko korišćenja pojavili su joj se upalni i bolni procesi na koži. Crvene bubuljice po licu kojima nije bilo pomoći! Naravno, odmah je znala uzrok, i prvi korak u rešavanju bio je prestanak korišćenja iste šminke.
Svakako da se ne možemo večno kajati zbog nekih loših navika, moramo priznati svi ih u neku ruku imamo. Ne žalite zbog čokolada, šminke ili nekod drugog greha. Jer vreme je da se pozabavimo kako na najbezbolniji i sigurniji način da dovedemo potkožnu bubuljicu na površinu kože.
Specifičnost kod ove tegobe leži u tome što morate sačekati određeni period kako bi upaljeni gnoj unutar kože izašao na površinu. Ceđenjem to ne možete izvući .Kao posledicu možete samo inficirati već upaljeni deo kože. Zato nemojte se nikada truditi to da uradite. Umesto iskaljivanja besa na aknu, možete koristiti raznovrsne prirodne maske koje će nahraniti vašu kožu vitaminima i revilatizovati namučeno lice.
Umivajte se čajem
Higijena je osnova zdravog života, hidratacijom održavamo kožu čistom, uklanjamo nečistoću i toksine. Međutim kada imamo problematičnu kožu sklonu infekcijama, aknama, mitiserima i sličnim procesima onda je neophodno uz svakodnevnu higijenu uneti nekoliko inovacija. Da bi ste umirili upalni proces na koži, neophodno je umivati se biljnim čajevima. Čaj od nane ili koprive najbolje deluju na upalne procese.Deluju tako što umiruju kožu, čisti i opušta pore, stoga upaljeni sebum pod kožom može brže izaći na površinu.
Foto: salon.com
Koristite medicinski alkohol
Kako bi ste očistili i dezinfikovali regiju na kojoj se nalazi akna, neophodno je više puta u toku dana čistiti kožu alkoholom. Tim putem ubijate bakterije, sušite kožu i doprinosite bržem izlasku upalnog procesa na površinu lica ili tela.
Tretirajte upaljenu regiju cinkom
Cink je jedan od osnovnih sastojaka koji pomaže u borbi protiv nesavršenosti po koži. Važna odlika cinka jeste u tome što je odličan protiv bakterijskih ili virusnih infekcija. Deluje kao antioksidans i ubija slobodne radikale. Cink dubinski čisti pore od nečistoća, isušuje višak sebuma i deluje antibakterijski na kožu. Potpuno je bezbedan, a na potkožne akne deluje tako što postepeno isušuje i umiruje upalni proces, što dovodi do potpunog nestanka akni.
Voćne kiseline kao spas
Tretmani voćnim kiselinama pokazali su se kao odlični izbor u uklanjanju problematičnih akni. Voćne kiseline prestavljaju prirodno rešenje koje svojim svojstvima apsolutno regenerišu tkivo i uklanjanju višak masnoća i nečistoća. Ono što je karakteristično kod voćne kiseline je činjenica da ona dubinski čisti kožu, stimuliše ćelije i vraća koži hidrataciju. Upravo kod ovakvih problema, voćne kiseline su se pokazale kao odličan izbor jer dubinski čiste pore i izbacuju višak sebuma na površinu kože.
Antibiotici kao kec u rukavu
Niko ne voli da koristi antibiotike, međutim ukoliko imate problem sa određnom infekcijom po koži i uvidite da ni jedan prirodni preparat ne pomaže u uklanjanju istog, onda je vreme da antibiotik učini svoje. Obzirom da antibiotik ne možete uzeti na svoju ruku i da je neophodno konsultovati se sa lekarom, dobićete prepisani recept i način upotrebe. Praksa je da ovakav tip lečenja traje određeni period, gde se za to vreme čitavo telo čisti od određenih bakerijskih infekcija. Ovaj vid terapije je najbolji ukoliko patite od hroničnih potkožnih bubuljica. Jednom za sva vremena recite zbogom ovom problemu
Foto: thefashionspot.com
Negujte svakodnevno svoju kožu, volite svoje nesavršenosti i ne dozvolite da vas neka potkožna bubuljica frustrira. Naučite da živite sa nesavršenostima. Uz praktikovanje nekoliko korisnih saveta, možete izbaciti toksične navike iz rutine koje su godinama uticale na Vaš fizički i mentalni izgled. Počnite već danas sebe da volite i cenite više. A bubuljice će same od sebe tada nestati.
NAJPOPULARNIJI Komentari