Kažu da godine brzo prolaze, i da ostavljaju svoj trag na nama. Bore su svakako jedan od tih tragova - kao posledica gubitka elastičnosti kože, kolagena, kao i facijalne mimike koja je neizbežna. Prvo se javljaju sitne linije, najpre nas odaju one oko očiju poznate kao smejalice, a potom i nazolabijalne - bore oko usana, bore na čelu takođe, koje ukoliko imamo izraženu mimiku, mogu da se jave i tokom naših dvadesetih. Naravno, adekvatnom negom kože lica, ali i vrata, a isto tako i stilom života - ukoliko se bavimo sportom, rekreiramo, unosimo dovoljno tečnosti, pojavu bora tj. starenje kože možemo usporiti, ali ne i izbeći. Ipak, i to usporavanje starenja je jako važno, kada zadržavamo mladoliki izgled kože lica. Različiti su tretmani na raspolaganju - mezoterapije, prp tretmani, a među najpopularnijima su svakako fileri. Pre svega misli se na hijaluronske filere, koji se aplikuju kako u predelu lica, tako i za estetsku korekciju usana. Sve to spada u domen estetskih zahvata, i ukoliko razmišljate o filerima, veoma je važno da se jako dobro informišete kod dermatologa o različitim aspektima, kako o benefitima, tako i o mogućim neželjenim posledicama.
Detaljnije pročitajte u nastavku teksta.
NE PROPUSTITE: Sve što treba da znate o uklanjanju mladeža
Fileri, pretežno hijaluronski - postoje različiti, koriste se u različite svrhe. Svakako je jedna od najpopularnijih intervencija popunjavanje usana pomoću hijaluronskih filera, kako bi dobile punoću, ali tu je takođe i vraćanje volumena licu, popunjavanje podočnjaka, bora oko usana, očiju. Naše lice se s godinama "spušta", pa je ova funcija "podizanja" lica vrlo popularna. Međutim, ukoliko razmišljate o ovom tipu estetskih intervencija, morate biti jako pažljivi, i prvo se dobro informisati na ovu temu. Evo i našeg vodiča koji u tome može da vam pomogne.
Foto: izvor
1. Prvo o čemu morate da povedete računa jeste odabir u kojoj biste ordinaciji uradili ovakav tip intervencije. Birajte isključivo dermatologa, nikako nekog ko je iz druge oblasti, pa je dodatno priučen ili obučen za tretmane filerima. Istražite ne samo obrazovanje i stručnost, već i nivo iskustva doktora dermatologa za kog nameravate da se odlučite. Najbolje je da tražite uvid u njegove ranije radove, i fotografije pacijenata posle.
Od stručnosti doktora zavisi i izbegavanje eventualnih neželjenih posledica, kada se fileri ne aplikuju na pravi način, kada se ne izabere adekvatna doza hijalurona takođe, pa se dešava i efekat asimetrija na licu, koja može biti i izražena. To sigurno želite da izbegnete.
2. Kada smo ustanovili da je jedino dermatolog merodavan, dolazimo do pitanja ukusa. Ukusi se razlikuju, pa u tom pogledu ni intervencija popunjavanja filerima. Naime, svaki dermatolog koji taj zahvat sprovodi ima uslovno rečeno svoj stil, svoju etstetiku. Ono što treba da proverimo da li je to i naša estetika. Svakako, podrazmeva se da mi treba da objasnimo šta želimo, ali ono što j sigurno jeste da ćemo sigurno biti zadovoljniji i sigurniji ukoliko zaključimo da je stil rada određenog doktora baš ono što mi želimo. Na primer, ako želite da vaš izgled posle bude prirodan, i da se zapravo i ne primeti da se bilo šta radili, već da samo izgledate podmlađeno, onda trea da pronađete dermatologa čiji su raniji radovi upravo takvi, i koji je zagovornik istog.
3. Važno je da sa doktorom prvo definišete koje rezultate želite da postignete, i što je još važnije koliko su oni realni. Dermatolog je taj koji takođe treba da vas usmeri i da vam objasni spram vaše fizionomije lica šta je ono što on savetuje da ne radite, i što ne bi izgledalo lepo na vašem licu, a za to je opet potrebno, kao što smo već naveli, da je stručan i iskusan. Svačije lice je drugačije, po pitanju fizionomije, rasporeda kostiju, i to je ono što takođe bitno utiče na to kako i gde se aplikuju fileri.
Potom treba biti realan i oprezan i po pitanju bora - cilj jeste da postanu znatno manje vidljive, ali ne i da se izgubi prirodna mimika lica.
4. Dobro se informišite i za koji se tip filera odlučujete. Ono što je ključno kod hijaluronskih, jeste da je hijaluronska kiselina prirodni sastojak već sadržan u našem organizmu ( starenjem se gubi), te ništa sitetičko na taj način ne unosimo. Ipak, kako se hilaronska kiselina vremenom troši i nestaje, treba da budete svesni i da fileri treba da se obnavljaju na godinu ili dve. Opet za okoloočnu regiju, koja je posebno osetljiva, se koriste tačno određeni fileri kako bi se postigao pravi rezultat.
Foto: izvor
NE PROPUSTITE: Prirodni preparati za tretiranje ožiljaka i fleka
Nadamo se da su vam će vam ovi saveti i saznanja biti dobra smernica, ukoliko razmišljate o filerima.
Naslovna foto: izvor
NAJPOPULARNIJI Komentari