Na pomen reči hijaluron uglavnom većina nas pomisli na hijaluronske filere u smislu povećanja obima usana. Iako se u praksi hijaluron iliti hijaluronska kiselina najčešće koriste u pomenutu svrhu, njegov spektar upotrebe je zapravo daleko veći! Pored ove, da kažemo, zablude, postoji još jedna – a to je da korekcija hijaluronom treba da se radi na svakih 2-3 meseca.
O svemu tome, ali i o nekm merama opreza kada je u pitanju podvrgavanje hijaluronskim filerima pišemo u današnjem tekstu.
Osvrnimo se odmah na prvu zabludu vezanu za hijaluronske filere:
Hijaluronski fileri služe samo za popunjavanje bora i povećanje usana.
Hijaluron ili hijaluronska kiselina je aktivni sastojak građe kože. Sastavni je deo vezivnog tkiva dermisa, sloja kože koji se nalazi odmah ispod epidermisa. Hijaluron ulazi u sastav zglobova, tetiva, hrskavice, srca, bubrega, organa za varenje, dakle bitan je elemenat za pravilno funkcionisanje celog tela, mada se najvećim delom nalazi u koži.
Pored vezivne funkcije, hijaluronska kiselina hidrira kožu i učestvuje u prenosu hranljivih materija kroz kožu. Hijaluron je dakle potpuno prirodna supstanca koja podstiče proizvodnju kolagena i ključan je element koji utiče na lepotu i gipkost kože.
Dok je kod mladih osoba nivo hijalurona u optimalnim količinama, pa je koža zategnuta i jedra, sa godinama nivo hijalurona, kao i kolagena opada, pa se javljaju prve bore.
Zbog svojih svojstava hijaluron je postao deo različitih proizvoda za negu kože poput maski, krema, ampula, ali se pored upotrebe u estetske svrhe neretko koristi i za lečenje reumatoloških i oftalmoloških problema.
Pritom pomenuta upotreba u estetske svrhe nije ograničena samo na popunjavanje i povećanje usana i smanjenje vidljivosti bora, već upotreba hijaluronskih filera ide daleko šire!
Hijaluron i njegova upotreba u estetske svrhe
Kao što smo naveli, hijaluron se u najvećem broju slučajeva koristi u estetske svrhe - za popunjavanje bora i povećanje obima usana.
Ali, ono što možda niste znali jeste da je svoju primenu našao i u korektivnoj medicini, pa zahvaljujući hijaluronskim filerima možete da ispravite i neke nepravilnosti na licu - da se rešite ožiljaka nastalih od akni, da korigujete izgled nosa, da eliminišete tamne podočnjake, podignete obrve i kapke i drugo...
Hijaluronski fileri su u zadnjih 10 do 15 godina jedan od najbezbednijih načina za korekciju nepravilnosti na licu da li se radi o ožiljcima ili drugim nedostacima poput nepravilnosti na nosu ili bradi, čelu ili obrazima, tu su da popune udubljenja i postignu savršenu simetriju kod asimetričnog lica...
Hijaluronski fileri se u kožu ubacuju metodom mezoterapije - ubrizgavanjem uz pomoć tankih iglica u površinski deo kože. Tako ,,pune'' prostor između ćelija i vraćaju koži tonus, pa su tako bore manje vidljive, koža hidrirana, podočnjaci nestali, usne punije i mekše, udubljenja u koži ostala nakon povreda (ožiljci) ili nakon akni nestaju.
Nakon određenog vremenskog perioda koža apsorbuje hijaluron i tretman treba da se ponovi. Nakon kog perioda ćete morati da ponovite tretman zavisi od vaše kože, ali PRVENSTVENO od kvaliteta hijalurona koji je tokom tretmana korišćen.
E kada je poslednje pomenuto u pitanju dolazimo do prve jako česte zablude kada su hijaluronski fileri u pitanju, a to je...
Tretman hijaluronskim filerima mora često da se radi.
Netačno! Stvar je u tome što se na tržištu sve češće javljaju saloni koji koriste nekvalitetan hijaluron, koji jako brzo iščezne iz kože. Pružaocu usluga ovo itekako odgovara, jer će pacijent morati ćešće da dolazi, i logično, ostavlja više novca.
Zato, ukoliko se odlučite na tretman hijaluronskim filerima, dobro proučite i raspitajte se o mestima gde se koristi kvalitetna oprema i kvalitetan hijaluron. Potrebno je odabrati preparat koji je registrovan u agenciji za lekove i medicinska sredstva što će vam dati potpunu sigurnost da će se u vašoj koži naći potpuno bezopasna i korisna supstanca.
Svaki put kada dođete kod doktora obavezno pitajte za naziv preparata koji se aplikuje i tražite potvrdu o registraciji, kako biste bili sigurni da se nikakvi neželjeni efekti neće pojaviti.
Često se plasiraju hijaluronski fileri koji se kraće zadržavaju u koži, a kako su pacijenti površno obavešteni o dužini trajanja samog hijaluronskog filera, dolaze češće nego što bi trebalo.
Ono što treba da znate jeste da na svetskom tržištu postoji takav hijaluronski filer koji se veoma dugo zadržava u koži toliko da pacijenti zaborave kada su poslednji put radili korekciju. Taj filer je ujedno i najkvalitetniji i najsigurniji, ali zbog dužine zadržavanja u tkivu, brojni saloni i centri za korektivnu hirurgiju izbegavaju da ih koriste, jer u tom slučaju izostaje pomenuta finansijska korist.
Kada bi se jednom stalo u kraj svemu tome i kada bi se na trenutak sagledala situacija iz ugla i cipela samog pacijenta došlo bi do ozbiljne selekcije u smislu odabira hijaluronskog filera.
Kvalitetan i pouzdan hijaluronski filer mora da ima ozbiljnu biološku studiju bar 20 godina unazad. Teosyal hijaluronski filer spada u grupu najsigurnijih i najdugotrajnijih, pa samim tim i najkvalitetnijih filera, tako da treba da tražite mesto gde koriste baš njega.
Kvalitetan hijaluronski filer mora da stoji bar godinu i po do dve u koži i drži isti efekat korekcije.
Zato je značajno biti informisan o kvalitetu hijalurona koji se ubrizgava. Teosyal je jedini filer koji se zahvaljujući svojoj čistoći i postojanosti može pohvaliti za postignute rezultate u dužini trajanja i elastičnosti.
Nadamo se da smo pomogli da se nešto bliže upoznate sa hijaluronskim filerima i merama opreza koj treba da uzmete u obzir kada birate mesto u kom ćete raditi tretman hujaluronskim filerima.
NAJPOPULARNIJI Komentari