Celulit se obično javlja na bedrima, zadnjici, stomaku i drugim delovima tela i manifestuje se u vidu neravnina, udubljenja i "narandžine kore". I ako ne predstavlja pretnju po zdravlje, mnogi ljudi žele da se reše celulita iz estetskih razloga. Jedan od načina da se to postigne je anticelulit masaža, možete je izvoditi samostalno kod kuće!
Saznajte sve o samostalnoj, kućnoj anticelulit masaži.
NE PROPUSTITE: Kako se leči guščija koža?
Anticelulit masaža je tehnika masaže koja se fokusira na razbijanje masnih naslaga ispod kože i poboljšava cirkulaciju, što može smanjiti pojavu celulita. Ova vrsta masaže može se izvoditi profesionalno u salonima za masažu ali postoji i blaža varijanta koju možete izvoditi samostalno kod kuće.
Celulit je zapravo masno tkivo koje se nakuplja ispod površine kože. Kada se ovo masno tkivo gomila stvara se pritisak na vezivna tkiva ispod kože, što rezultira neravninama i udubljenjima na površini kože. Ovo je ono što obično vidimo kao celulit!
Celulit se često javlja kod žena, i ako ga muškarci takođe mogu imati. Hormoni igraju ulogu u razvoju celulita, i zbog toga se često javlja kod žena tokom trudnoće, puberteta i menopauze.
Ishrana bogata masnom hranom, šećerima i konzervansima može doprineti razvoju celulita ali i nedostatak fizičke aktivnosti.
Jasno vam je da se treba posvetiti razvijanju zdravih životnih navika kako bi se u potpunosti oslobodili celulita.
Anticelulit masaža se zasniva na tehnici masaže koja ima za cilj da razbije masne naslage ispod kože i poboljša cirkulaciju krvi.
Masaža može poboljšati tonus kože, čineći je čvršćom i glatkom.
Pre nego što počnete masažu, osigurajte da ste temeljno oprali i osušili tretirano područje kože. Takođe, pripremite prirodno ulje ili kremu za masažu, kako biste omogućili da ruke lakše klize po koži.
Tehnika "knedlanja" je ključna u anticelulit masaži.
Počnite od dna tretiranog područja i lagano masirajte kožu koristeći pritisak prstiju. Koristite male, kružne pokrete.
Postepeno povećavajte pritisak kako se koža zagreva.
Kada osetite tvrde čvorove ili udubljenja ispod kože, usmerite dodatni pritisak na ta područja.
Nastavite da masirate tretirano područje najmanje 10-15 minuta.
Tehnika "rolanja" takođe može biti korisna i veoma je popularna. Koristite masažer sa cilindričnim valjcima ili posebnu četku za masažu.
Počnite od dna tretiranog područja i lagano kotrljajte masažer preko kože prema gore.
Ponavljajte ovaj postupak desetak minuta.
Ova tehnika pomaže da se razbiju masne naslage i poboljša cirkulacija.
Najbolji rezultati obično se postižu kombinovanjem različitih tehnika masaže. Možete započeti sa tehnikom "knedlanja" kako biste zagrejali kožu i omekšali masne naslage, a zatim preći na tehniku "rolanja" kako biste dodatno razbili masne naslage.
Kako biste postigli najbolje rezultate, redovno izvodite kućnu anticelulit masažu. Preporučuje se da se masaža izvodi najmanje 2-3 puta nedeljno tokom nekoliko nedelja kako biste primetili značajne promene!
Kako biste poboljšali efikasnost anticelulit masaže, možete koristiti anticelulit ulja i kreme. Ovi proizvodi obično sadrže sastojke koji se bore protiv celulita, kao što su kofein, retinol, ekstrakti algi i drugi. Možete koristiti i svoje omiljeno eterično ulje ili kokosovo ulje koje je nama omiljeno jer dodatno hidrira kožu.
Javite nam utiske!
NAJPOPULARNIJI Komentari