Sve više žena se odlučuje za prirodno sušenje kose, jer onda se koriste manje uređaja koji rade po principu toplote i čini se da na ovaj način kosi činimo uslugu. No, postoje neke važne stvari na koje moramo da obratimo pažnju kod prirodnog sušenja kose, kako je ne bismo dodatno oštetili. Prirodno sušenje kose je najzdravije i predstavlja rešenje koja nas odvlači od oštećenja kose, ali istina je da je kosa nekoliko sati mokra, a kada je mokra ona je podložna lomljenju. Da ne bismo upali u začarani krug, treba da naučimo kako da brinemo o kosi.
Detalji slede u nastavku.
NE PROPUSTITE: NAJBOLJE FRIZURE PREMA OBLIKU LICA
Sušenje kose na prirodan način je sjajno za njeno zdravlje, ali postoje sitnice koje ne smemo olako da zanemarimo. Kosa je nakon pranja krhka i može lako da se slomi, bez obzira na dužinu. Uvek se savetuje da budete nežni prema svojoj kosi i prilikom brisanja i prilikom sušenja.
Nemojte da spavate sa mokrom kosom
Ako nemate vremena za prirodno sušenje, onda je bolje da je osušute fenom navode stručnjaci. Spavanje sa mokrom kosom je kontraproduktivno, iako mislite da je to najbrži način. Kada spavate sa mokrom kosom, vazduh ne može da je ošuši, pa teme postaje vlažno, kao i jastuk i jastučnica. Tu se stvara mali raj za bakterije, pa na vašem temenu mogu da pojave infekcije, perut i ostali problemi.
Sušenje kose tokom zime
Leti je lako, toplo je i vreme provodimo napolju, pa se kosa i brzo osuši. Tokom zime smo u stanu i vazduh je topao od grejanja, ali ne cirkuliše. Vaša kosa će se sporije sušiti i zadržavaće vlagu. Ovo se posebno odnosi na dame koje imaju baš gustu kosu. Zimi se preporučuje da kosu prosušite fenom, ali smanjite temperaturu, nemojte da podesite na najjače. Sušite nekoliko minuta, a onda ostavite kosu da se suši prirodnim putem.
Sprečite lomljenje kose
Ono što je takođe važno da vam kažemo jeste i to da se kosa može oštetiti ukoliko na njoj ostaje mnogo vode. Dlaka zadržava duže vreme vodu, a upravo zbog preterane izloženosti vodi, dlaka slabi i lakše se lomi. Kosa je najslabija kada je mokra, pa se savetuje da kad izađete iz tuš kabine, da je vežete u tanki peškir ili u pamučnu majicu. Nikako nemojte da koristite grube peškire, jer će uzrokovati oštećenja.
Kada sve sumiramo, dolazimo do zaključka da je dobro da sušimo kosu prirodnim putem, ali da moramo da pazimo da je ne oštetimo. Kada je reč o oblikovanju kose nakon sušenja, tu već dolazimo do problema, jer ona može da bude raščupana, sa maksimalnim volumenom i da bude baš nezgodna za dalje stilizovanje.
U tom slučaju, frizeri preporučuju da stavite masku za kosu za bolje raščešljavanje ili da koristite sprej koji će odmrsiti kosu. Nikako se ne preporučuje da kosu češljate dok je mokra, jer tako se najbrže lomi. Morate da sačekate da se osuši, pa tek onda da je očešljate, uz upotrebu proiozvoda za omekšavanje kose.
Ono što svakako možemo sa sigurnošću da preporučimo jeste upotreba prirodnih ulja za kosu nakon pranja. Izaberite ulje koje vam odgovara i koje vam ne masti kosu, jer ima sjajno negujuće svojstvo. Možete da koristite susamovo ili ricinusovo ulje, ova ulja čine da kosa bude jaka i zdrava.
Saznajte i kako možete da upotrebite kokosovo ulje u nezi tela i kose:
NE PROPUSTITE:TOP FRIZURE KOJE SU U FOKUSU - PO MIŠLJENJU POZNATIH FRIZERA
Na koji vi način sušite kosu?
NAJPOPULARNIJI Komentari