Kada su rituali u vezi sa negom kože lica u u pitanju, svako od nas ima neku svoju rutinu. Naravno, koraci koje ne smemo da preskačemo su čišćenje lica, toner, hidratacija, a tu su i hranljive maske za dodatnu negu, kao i tretmani za dubinsko čišćenje. Uz sve to se pominje i piling, a zajedno sa njim se postavlja i par pitanja - koliko često ga je potrebno raditi, i kako izabrati onaj koji odgovara našem tipu kože, kako bi posledice njegove primene zaista bile pozitivne, kao i u čemu je tačno njegova glavna korist.
Odgovore ćete pronaći u nastavku, gde možete pročitati opširnije na temu kako se pravilno radi piling kože lica, a čekaju vas i 2 uradi sama predloga.
NE PROPUSTITE: Kojim redosledom treba da koristite proizvode za negu lica
Ukoliko želite da vaša kosa zadrži mlaldalački izgled i sjaj, neophodno je da joj dozvolite da se regeneriše, što znači da treba da je oslobodite izumrlih ćelija, koje se uvek nalaze na površini.
U tom smislu je važno da redovno primenjujete piling - uklanjanje mrtvih ćelija koži omogućuje da zasija i da prodiše, ali sa druge strane je potrebno biti pažljv kako ne biste preterali sa pilingom, i izazvali kontraefekat.
Naime, mrtve ćelije koje se nalaze na površini kože lica imaju i zaštitinu funkciju - one predstavljaju štit mladim ćelijama kože lica i omogućuju njihov pravilan razvoj.
Stoga, ukoliko primetite da vam je površina kože lica nakon pilinga crvena, iziritirana, a naročito ako vas peče, to gotovo sigurno znači da ste preterali sa istim.
Koliko često treba da radite piling?
To pre svega zavisi od tipa vaše kože, ali isto tako i od starosne dobi. U načelu, sa godinama se povećava i potreba za pilingom. Zatim, sredina u kojoj se svakodnevno nalazite je takođe jedan od faktora, pa ukoliko ste izloženi zagađenijma - predlaže se da češće primenjujete piling kože lica.
Ako se pojačano znojite, i pore su vam sklone začepljenju, što naročito važi za letnji period - još jedna razlog da ne preskačete piling u okviru vaše redovne rutine kada je nega u pitanju.
Načelno, u slučaju da imate masnu kožu - piling treba da radite 3 puta nedeljno, ako imate normalnu ili mešovitu - dvaput, a ako vam je koža suva i dehidirana ne više od jednom.
Naravno, uvek birajte one kozmetičke pilinge koji su specijalizovani za vaše karakteristike lica, a uvek se možete odlučiti i za prirodnu varijantu, na čijoj smo i mi uvek strani, jer prirodni tretmani ne sadrže hemikalije, zbog čege su dosta manje agresivni po našu kožu.
Za vas smo pripremili 2 predloga.
1. Piling od susama i meda
Foto: www.aiym.ru
Ovo je fantastičan piling ukoliko želite da koži vratite izgubljeni sjaj, da je oslobodite naslaga mrtvih ćeija, ali da je ujedno i hidrirate, zbog hranljivih svojstava meda.
Sve što je potrebno jeste da pomešajte 1 supenu kašiku meda isa isto toliko susama, pa dodajte i par kapi ulja od lavande. Zatim smesu koristite kao piling koji ćete nežno kružnim pokretima utrljavatu na očišćenu kožu lica. Možete piling ostaviti i u vidu maske da odstoji nekoliko minuta.
Potom se umijte mlakom vodom i uklonite sve ostatke pilinga sa lica.
2. Piling sa ovsenim pahuljicama
Foto: basoyen.com
Potrebna vam je jedna supena kašika kefira, 1 supena kašika mlevenih ovsenih pahuljica, kao i jedna kafena kašika meda.
Sve to pomešajte, pa primenite piling na isti način kao i u prethodnom slučaju. Na kraju se takođe umijte mlakom vodom.
Napomenimo da sve ove pilinge možete da primenite na na kožu vrata i dekoltea.
NE PROPUSTITE: Zbogom tamnim flekama na licu - prirodni tretman od ananasa
Možete vi to same!
Naslovna foto: groupon.jp
NAJPOPULARNIJI Komentari