Čuli smo da hidrogen za bubuljice može da pomogne, pa smo mali istraživali i isprobali ga. Za početak, nemojte imati velika očekivanja, znate i sami da su bubuljice uporne i da ih se teško možemo osloboditi, posebno ako uporno negde grešimo sa negom lica.
U nastavku saznajte šta to sve hidrogen za bubuljice može, a šta ne.
NE PROPUSTITE: GREŠKE koje UZROKUJU bubuljice, a niste ih ni SVESNI
Hidrogen ne čini čuda
Za početak, važno je da ne očekujete čudo od hidrogena. On može da pomogne, ali i da odmogne. Koristimo ga za sve i svšta, za posekotine, za manje rane, za ispiranje kod povreda. Ipak, sa njim, treba pažljivo da se rukuje, jer zaista može da isuši kožu lica i da napravi još veće probleme.
Kako se koristi hidrogen za bubuljice?
Hidrogen za bubuljice je najbolje koristiti kad već napravite štetu i iscedite bubuljicu. On ne može da smiri upalu, ali može da ubije bakterije koje postoje na koži. Ako ste već morali da iscedite bubuljicu, onda bi bilo dobro da je sa nečim dezinfikujete. To može biti i alkohol, a može biti i hidrogen.
Hidrogen može da isuši kožu
Problem je što hidrogen može da osuši i zdrave ćelije oko bubuljice, pa je zato mišljenje o njemu podeljeno. Dermatolozi su prestali da ga preporučuju 2012-te godine, jer su se složili da koliko god ima prednosti, toliko ima i mana. Najgore je što zdrave ćelije stradaju, a unutrašnja upala može da se proširi.
Hidrogen ubija bakterije
Istina je da hidrogen uništava bakterije. Bubuljice su skup bakterija, prljavštine i sebuma, pa odatle nam je i logično da ponekad iskoristimo hidrogen. On može da pomogne u kritičnim situacijama, ali je najbolje da koristite sredstva koja su namenjena baš za bubuljice. Birajte što prirodnije proizvode koji su namenjeni baš vašem tipu kože. Ako ne uspete sami da se izborite sa bubuljicama, posetite dermatologa koji će vam prepisati adekvatnu terapiju.
Kakva su vaša iskustva sa hidrogenom za lice?
NAJPOPULARNIJI Komentari