Pre nego što usvojite određene tretmane za negu kože lica, veoma je važno da utvrdite tip kože. Različitim tipovima kože potreban je različit tretman, pa ono što odgovara nekom vama bliskom, možda vama neće odgovarati. Ovo se odnosi i na maske za negu kože . Svaka maska je dizajnirana tako da koži da upravo ono što joj nedostaje. Ukoliko je vaša koža lica masna, bitno je da znate da joj je i dalje potrebna hidratacija. Možda je vaša najveća želja da uklonite prosijavanje ili ulje koje se nakuplja oko nosa ili na čelu, ali masnoj koži lica je potrebna i specijalna nega. U nastavku vas čekaju recepti za domaće maske za masnu kožu lica, od kojih će vaše lice prosto zablistati!
NE PROPUSTITE: Maske od voća pogodne za svaki tip kože
1. Maska od mleka i limuna
Masnoj koži lica je potrebno uklanjanje viška prirodnih ulja koja se akumuliraju, ali joj je preko potrebna i hidratacija. Mleko u koje nakapate nekoliko kapi limunovog soka, predstavlja savršen recept za masku za osobe sa masnom kožom lica. Kombinacija prirodno čisti lice: limun smanjuje masnoću lica, dok mleko daje lagani i blistavi dodir hidratacije.
2. Maska od ružine vode, glicerina i limuna
Pomešajte u činiji jednake količine ružine vode, glicerina i limunovog soka. Dobijeni miks nanesite na kožu lica i ostavite da deluje 20 minuta, zatim isperite. Možete napraviti i veće količine ovog losiona, držite ga u frižideru, u staklenoj flaši. Limun ima antibakterijska svojstva i koža će postati suvlja i zategnuta. Ružina voda je snažan antiseptik i toner, pa će koža biti čista i sveža. Glicerin će poslužiti za hidriranje kože. Ova maska je idealna za kožu sklonu aknama. Pre nego što ovu masku nanesete na celo lice, na ruci možete proveriti rekaciju na sastojke.
3. Maske od voća
Limun, narandža, paradajz, grejpfrut i papaja imaju odličan efekat na masnu kožu lica. Ovo voće je puno C vitamina i sadrži ulja koja deluju idealno na masnu kožu. Sastojci koji se nalaze u ovom voću utiču na zatvaranje raširenih pora, smanjuju proizvodnju prirodnih ulja i čiste kožu. Osobe koje imaju kombinovanu kožu lica, ove maske bi terbalo da upotrebe na T-zoni.
Paradajz je efektan u rastvaranju dodatnog ulja i sužavanju raširenih pora. Paradajz izgnječite u činiji i nanesite na lice. Masku držite 15 minuta. Domaću masku možete koristiti tri puta sedmično. Koža će biti sveža, blistava i maska će redukovati i moguće ožiljke od akni.
Limun ume da iziritira osetljivu kožu, ali je veoma efektan u uklanjanju problema previše masne kože. Limun je vrlo bogat C vitaminom i može se koristiti i za uklanjanje tamnih fleka na koži. Limun se može dodati u domaće maske, jer ima blagotvorno dejstvo na kožu sklonu aknama, bubuljicama i mitiserima. Ako vam je koža tela masna poput kože lica, u kupku možete dodati sok polovine limuna.
Kora narandže je savršena za tretman preterano masne kože. Koru narandže bi prvo trebalo osušiti u hladu, a zatim usitniti, da bi ste napravili masku za lice. Prema receptu, usitnjenu koru narandže pomešajte sa vodom ili mlekom. Maska od narandže otvara začepljene pore i uklanja višak ulja sa kože.
Papaja odgovara svim tipovima kože, ali najveću zaslugu ima u nezi masne i kombinovane kože. Maska od papaje će odstraniti višak sebuma sa površine kože. Ovo voće sadrži i enzime koji vrše ulogu pilinga. Domaću masku od papaje koristite redovno na svom licu i moći ćete da se pohvalite mladolikom kožom, imaćete malo bora i neće doći do diskoloracije. Papaju isecite pa je izgnječite u činiji i masku nanesite na lice i vrat. U ovu masku možete dodati i nekoliko kapi limunovog soka.
NE PROPUSTITE: Pojava proširenih kapilara na licu i mogući tretman
Domaće maske za lice, ako se koriste na pravi način i regularno, mogu obezbediti slične efekte, kao kada su u pitanju kozmetičke maske, proizvodi velikih kompanija. Međutim, ako imate ozbiljne probleme sa kožom lica, ako vam je koža lica veoma osetljiva ili patite od određenih kožnih bolesti, pre nanošenja maske posavetujte se sa svojim dermatologom.
Naslovna foto: izvor
NAJPOPULARNIJI Komentari