Već dugi niz decenija tetovaže su se odomaćile kao vrlo uobičajen beauty tretman, i podjednako je rezervisan i za pripadnice jačeg i lepšeg pola. Kada se tetoviramo, uglavnom biramo motive, natpise, likove, koji nam u tom momentu nešto znače, odlučujemo se za minijaturne ili pak za "glomazne" tetovaže, i kada je trajan tattoo u pitanju, nekako nam izgleda sjajno što ćemo uvek imati uspomenu na to nešto što nam je u određenom trenutku bilo značajno. Ipak, kako se stvari vremenom menjaju, a tako i ljudi, uvek postoji rizik da će nam ta tetovaža u nekom momentu zasmetati. Svakako, postoji mogućnost njenog ukljanjanja laserom, ali ono što je veoma važno ukoliko razmišljate ili ćete u budućnosti razmišljati o uklanjaju tetovaže laserom, jeste da se dobro informišete - koliko je tretmana potrebno, koji su rizici.
Detaljnije o ovoj temi u nastavku.
NE PROPUSTITE: 5 beauty problema tokom zime i kako da ih rešite
Kako funkcioniše uklanjanje tetovaže laserom
Laser se bazira na mikrotalasima, koji se usmeravaju na tačno određeno mesto tetovaže, i deluju u pikosekundama - vrlo kratko vreme tokom kojeg treba da se poništi pigmentacija na koži koja je posledica tetovaže. Dakle, u ovom slučaju laser deluje poput čekića, koji tetovažu "razbija" u manje delove, ne uklanjajući ih sasvim, već dozvoljavajući kasnije samoj koži da ih aposrbuje, te da oni tako nestanu. I osim lasera, pored operativnog zahvata, ne postoji drugi način za uklanjanjem tteovaže.
Koliko tretmana laserom je potrebno
Foto: izvor
Uklanjanje tetovaže definitivno nije brz proces, jer tetovaža je obuhvatila nekoliko slojeva kože. Generalno savet je da se tretman ponavlja na od 6 do 8 nedelja, i uglavnom je potrebno ne manje od 10 tretmana, kako bi se tetovaža zaista uklonila.
Da li je uklanjanje tetovaže bolno
Svakako, osećaj bola, kao i prag tolerancije na bol su subjektivni. Sa tretmanom lasera se može porediti i sam proces tetoviranja. Takođe, tretman traje ne duže od 15 minuta.
Koji su rizici
Kao i svaki drugi tretman laserom, tako i ovaj nosi sa sobom određene rizike. Pre svega, oni se odnose na promene u teksturi kože, kao i u njenoj boji - nastanak hiperpigmentacije.
NE PROPUSTITE: Greške pri tuširanju koje mogu da utiču na zdravlje
Nadamo se da su informacije bile od koristi.
NAJPOPULARNIJI Komentari