Med je savršen za negu lica i sve više žena ga širom sveta svakodnevno koristi. Pitali smo se koliko je on moćan, kakvi su njegovi benefiti i šta sve možemo da očekujemo! Kada je reč o prirodnoj nezi, ona je efikasna na duže staze i uvek je možemo iskoristiti u službi lepote, na jednostavan način.
U nastavku saznajte šta će se desiti ako svakodnevno koristite med za negu lica!
NE PROPUSTITE: Zadržite mladalački izgled – ključni koraci u nezi kože lica
Koji med treba koristiti u nezi lica?
Bilo koja vrsta sirovog meda sadrži antbakterijska svojstva, zahvaljujući enzimskoj proizvodnji vodonik-peroksida. Veoma je važno da bude med označen kao sirov, jer med koji nije sirov gubi antibakterijska svojstva tokom faze prerade.
On može biti označen kao prirodni, negrejan ili neobrađen med na pakovanju. Da li ste čuli za Manuka med? Iako nije široko rasprostranjen, on je nadaleko poznat, a neka istraživanja tvrde da ova vrsta meda ima još veće antibakterijske efekte. Smatra se da je ovaj med u stanju da proizvede antibakterijska svojstva i kada je aktivnost vodonik – peroksida blokirana.
Svojstva meda
Glani antibakterijski efekati meda mogu biti povezani sa visokim sadržajem glukuronske kiseline, koja se pretvara u glukoznu oksidazu. Na koži se ova oksidaza odmah pretvara u vodonik-peroksid. Vodonik –peroksid deluje slično kao i drugi tretmani protiv akni, poput banzoil-peroksida.
Naravno to nije sve - u medu smirujuća svojstva mogu proizaći iz kombinacija vitamina B, masne kiseline, amino kiseline. Kada se nanesu na lice, ove komponente mogu imati umirujući efekat i mogu pomoći smanjenju crvenila. Med je idealan za za crvene mrlje na koži lica, upaljene mrlje i zatvorene akne koje nemaju otvor na površini kože. Umesto da čisti pore kako bi uklonio prljavštinu med izvlači višak vode sto omogućava lakše uklanjanje.
Kako se koristi med za negu lica?
Ako želite da uradite individualni tretman na određenim mestima lica, dovoljno je da uzmete manju količinu sirovog meda i nanesete na mesto koje želite da tretirate i ostavite da ostoji nekih 10-tak minuta. Prekrijte mesto krpicom, tuferom ili nekom tkaninom po vašolj želji - jedino je obavezno da bude čista.
Nakon 10-tak minuta skinite i isperite mlakom vodom. Ako više volite masku koja je manje lepljiva i tretira celo lice, uzmite 2 kašike meda i pomešajte ih sa jogurtom, smeđim šećerom, bananom ili cimetom.
Ostavite smesu da odstoji nekih 20-tak minuta na licu, a zatim isperite mlakom vodom. Nije potrebno prati lice posebnim gelom za čišćenje, mlaka voda je dovoljna. Posle tretmana bilo bi poželjno da koristite hidratantnu kremu i da namažete kremu za bubuljice na mestima gde su akne upaljene.
Koliko je efikasan med za bubuljice?
Iskustva potvrđuju da med može da uništi sve bubuljice na licu! Tu su uključene potkožne bubuljice, kao i upaljene, crvene bubuljice. Kada su bubuljice upaljene, one ne bi trebalo da se cede, jer upala lako može da se raširi po koži. Ako ipak to učinite, neminovno je da će na vašem licu ostati ožiljak koji može da traje i mesecima. Med za bubuljice možete da koristite svaki put kada se akne pojave, a ako ih imate mnogo na licu, onda treba da koristite med bar mesec dana bez prekida, kako bi se koža regenerisala na prirodan način.
NE PROPUSTITE: Najčešće greške pri čišćenju lica kojih nismo ni svesne
Isprobajte med za bubuljice već danas!
NAJPOPULARNIJI Komentari