Ako u pretrazi na internetu ukucate ,,rešenje opadanja kose'' ili ,,oporavak suve kože'' kao prvu i najbolju preporuku za korišćenje dobićete ricinusovo ulje. Ricinusovo ulje ima veliku upotrebu u kozmetici zbog visokog udela vitamina E i ricinoleične kiseline. Zbog svojih hidrantnih svojstava idealno je sredstvo za negu suve kože i kose, kože sklone infekcijama, kao i zrele kože (budući da umanjuje pojavu bora). Takođe, ono o čemu se često govori jeste kako ricinusovo ulje utiče na rast kose, da li ga ubrzava. Da li je to zaista tako? Odgovor na ovo pitanje potražite u nastavku teksta.
NE PROPUSTITE: Novi trend u farbanju kose - senčenje korena
Stattistike pokazuju da čak 40 % pripadnica nežnijeg pola muku muči sa tanjenjem i opadanjem kose. Svakako, ove pojave mogu biti posledica različitih činilaca - od godišnjeg doba (tokom proleća i jeseni kosa je sklonija opadanju), pa do hormonalnih promena, kakve su karakteristične za na primer period nakon porođaja, ili pak za menopauzu, a čest uzrok je i svakodnevni stres kom smo izloženi.
Svakako, ono što je najvažnije, i o čemu smo često pisali, jeste da se kosa redovno i adekvatno neguje - da biramo kozmetičke proizvode spram tipa kose, da redovno stavljamo pakovanja, kao i da primenjujemo tretmane koji jačaju dlaku iznutra. U tom smislu, tretmani na bazi prirodnih sastojaka i te kako mogu biti efikasni.
Foto: izvor
Ricinusovo ulje je posebno popularno kada je nega kose u pitanju.U uvodno delu smo pomenuli da obiluje vitaminom E i kiselinama koje pogoduju dlaci. Međutim, kako stručnjaci navode, pojedina ispitivanja relativizuju sposobnost ricinusoovg ulja da utiče na brži rast kose. Sa druge strane, tu se prednost daje ruzmarinoovm ulju, koje takođe obliluje vitaminom E. Naime, kozmetolog Perry Romanowski kaže da je popularno verovanje kako ricinusovo ulje pospešuje rast kose mit, i da ne postoji naučna potpora koja bi to opravdala. Ipak, to ne znači da ovo ulje ne može da se koristi u nezi, ono i te kako ima pozitivan uticaj na dlaku, pre svega zahvaljujući hidratantnim svojstvima ricinusovog ulja, te tako utiče na njenu elastičnost, čineći je otpornijom prema lomljenju.
Dalje, iako ricinusovo ulje ima antibakterijska i antigljivična svojstva po kožu skalpa, ipak ne postoje dokazi da podstiče rast kose. Takođe, ističe se i da treba biti oprezan, jer nisu retke iritacije usled upotrebe ricinusoovg ulja, a u kontaktu sa kožom skalpa.
Nadamo se da su vam ove informacije bile od koristi, i da smo razbili neke mitove kada su rast kose i upotreba ricinusovog ulja u pitanju.
NE PROPUSTITE: Šta je micelarni šampon i zašto je tako popularan?
Možete vi to same!
NAJPOPULARNIJI Komentari