Opran, čist i ispeglan veš za svaku od nas predstavlja pravo blago. Kada je sve spremno i pravilno odloženo, mnogo manje vremena nam treba da izaberemo pravu kombinaciju ako žurimo, ili prosto pred sam izlazak napolje ne želimo da stojimo i držimo vrelu peglu u rukama. Ako na sve to dodamo i činjenicu da i ostali ukućani očekuju da i za njih odradimo ove pripreme, zaista je od velikog značaja da uz malo truda u startu, kasnije možemo da se opustimo i uživamo. U nastavku teksta pogledajte koje savete i trikove vam predlazemo kada je briga o vešu u pitanju.
NE PROPUSTITE: Kako da dekorišete svoj dom pomoću ogledala
Uz nekoliko pravila pri pranju i sušenju garderobe, kao i kasnijem odlaganju- izbeći ćemo stres pri pogledu na gomilu izgužvanog veša koji čeka da mu posvetimo nekoliko sati provedenih u peglanju.
1. Veš izvadite iz mašine odmah po završetku programa
Ovaj trik nije ništa što naknadno radimo, veš moramo svakako izvaditi iz mašine, ali je daleko bolje uraditi to odmah dok se u mašini nije dodatno izgužvao
2. Svaki komad garderobe odmah spakujte
Ovo je minimalno ulaganje vremena i truda. Možda vam se čini nije neophodno pakovati tek opran veš, ali kada prvi put to uradite, shvatićete koliko vremena kasnije štedi pri peglanju (za pojedine komade- peglanje uopšte nije neophodno nakon ove procedure).
3. Ostavite spakovan, vlažan veš da odstoji
Dakle, izvadili ste veš iz mašine čim je završila, spakovali u lavor ili korpu i sada ga ostavite da tako odstoji pola sata-sat (ništa se neće desiti i ako to bude malo duže). Za to vreme možete raditi druge kućne poslove ili jednostavno odmarati
4. Kačite veš na žicu uz minimalne nabore - i smanjite upotrebu pegle
Ovde je potrebno da steknete utisak da veš koji ste upravo raširili zapravo izgleda kao da je već ispeglan. Dakle, posle procedure pakovanja, komadi odeće će se na neki način upresovati. Kada ga raspakujete pre postavljanja na žicu, samo povedite računa da za svaki komad ima dovoljno prostora kako bi ostao što više ispravljen. Takođe, gledajte da štipaljke stavljate na mesta gde će tragovi biti najmanje vidljivi.
5. Skinite poluvlažan veš sa žice
Kad kažemo poluvlažan, mislimo na to da se ne presuši, jer će takav biti manje poslušan pri peglanju čak i ako ga dodatno fajtamo. A neki delovi garderobe jednostavnijeg kroja neće zahtevati dodatni trud oko peglanja
6. Kačite garderobu odmah na ofingere
Ako majicu koju ste upravo skinuli za žice odmah okačite na ofinger, bez predhodnog klasičnog pakovanja, posebno ako ste vodili računa da se ne presuši - bićete svedok da vam pegla neće trebati, ili će se njena upotreba svesti na svega par poteza.
NE PROPUSTITE: Uređenje novog doma - saveti dizajnera enterijera
Nadamo se da će vam ovi trikovi postati omiljeni kao nama. Ukoliko znate još neki trik, koji će nam pomoći da veš bude idealno svež, mirisan i čist, slobodno nam pišite u komentarima.
Naslovna foto: izvor
NAJPOPULARNIJI Komentari