Kada se konačno završio trend vrlo tankih obrva koji je počeo devedesetih, svi su zažalili što su svoje obrve prečupali i što sada ne mogu da isprate aktuelni trend gustih obrva. Kozmetička industrija je odmah odlučila da izađe u susret svojim mušterijama, pa je izbacila ceo dijapazon proizvoda za korekciju obrva: olovke, senke, tuš, maskare... Ipak, nijedan od ovih preparata nije pružao dugoročno rešenje, budući da smo skidajući šminku - skidali i "obrve". Svakog dana iznova bismo morali da pažljivo isrctavamo konture naših obrva. Tada na scenu stupa trajnije rešenje - microblading. Microblading omogućava da se jednim tretmanom (i naknadnom korekcijom) na duži period oprostimo od svih proizvoda za iscrtavanje obrva. Iprak, reč je o invazivnom procesu, pa je nega kože nakon microbladinga ključna za oporavak kože. Kako da negujete kožu nakon ovog tretmana, saznajte u nastavku.
NE PROPUSTITE: Pravilna nega suve i osetljive kože lica - top saveti
Iako microblading često posmatramo kao obični deo makeupa, reč je o invazivnom tretmanu. Mada ne govorimo o pravoj tetovaži, nego o privremenom pigmentiranju kože, sam postupak je prilično agresivan, pogotovo za osetljivu okoloočnu regiju. Ono što je vrlo bitno, jeste da svoje lice prepustite sertifikovanom stručnjaku. Ako priliku date nestručnim osobama, možete završiti s opekotinama i ožiljcima, koji će trajno narušiti vašu lepotu. Informišite se, raspitajte se, zakažite konsultacije i tek kada vam je sve jasno, zakažite i termin za microblading.
Nakon što prođete ceo proces, najverovatnije ćete se vratiti posle 2-3 nedelje - na korekciju. Ako bol ne podnosite najbolje, nemate razloga za brigu. Pre samog procesa, na obrve se maže gel, koji će otupeti osećaj u toj regiji. Osetićete samo blago grebanje. Stručno lice će zapravo nanositi sitne recke - ogrebotine, koje će kasnije ispuniti pigmentom. Na taj način se postiže izgled prirodnih obrva. Ceo proces najčešće traje oko dva sata.
Time je ovaj deo microblading tretmana završen. S druge strane, deo koji se odnosi na negu kože lica nakon microbladinga - tek počinje. Nedelju dana voda ne bi trebalo da dođe u dodir sa vašim obrvama. Dakle, kada se umivate, izbegavajte područje obrva. Zaboravite na trening u tom periodu, budući da i znoj može da iziritira ranice. Redovno nanosite anibakterijsko sredstvo na regiju, kako bi rane zarasle, koža ostala hidrirana i kako ne bi došlo do bakterijske infekcije. Sasvim je prirodno da se tokom zarastanja stvore krastice. Krastice ni slučajno nemojte skidati sami (sem što će nastati ožiljci, sa krasticom ćete skinuti i deo pigmenta), a izbegavajte i direktno izlaganje suncu. Iako ovo deluje kao komplikovana rutina, to je jedini način da sve bezbolno zaraste i dobijete očekivani efekat microbladinga.
NE PROPUSTITE: Top makeup saveti - kako da pravilno korigujete obrve
Kada uzmemo u obzir sve savete i instrukcije za negu kože nakon microbladinga, period velikih vrućina, sunčanja i mora, verovatno nije najbolje vreme za ovaj tretman. Ipak, dobro je da se na vreme informišete o proceduri kroz koju ćete proći, posebno ako je reč o invazivnom tretmanu lica. Osim microbladinga, na raspolaganju su vam i microshading i microfeathering. Savetuje se oprez u vezi moguće alergijske reakcije na pigment. Ovakve reakcije nisu česte, ali bi ih svakako trebalo imati na umu. To je još jedan od brojnih razloga, da se za microblading obratite stručnom licu. Nakon toga, nega kože lica je na vama, pa se pridržavajte uputstva i saveta stručnjaka - za zdravu kožu i savršeni izgled vaših novih obrva.
Foto: izvor
Naslovna foto: izvor
NAJPOPULARNIJI Komentari