Cimet se pokazao kao povoljan u mešanju prirodnih sastojaka i nanošenju na vlasi jer jača kosu i sprečava njeno opadanje. Cimet sadrži najviše vitamina A, B, C i E i mnoštvo minerala kao što su magnezijum, fosfor, kalijum, kalcijum, ugljen dioksid i mangan. Stručnjaci su dugo istraživali na koji način jača dlaku i mi vam do detalja prenosimo njihov zaključak. Naravno, upoznajemo vas sa receptima koje odmah možete da primenite, kako bi vaša kosa bila zdrava i jaka u godinama koje slede. Cimet za kosu je jedan od najstarijih domaćih sastojaka sa lekovitim dejstvom, koji nam može dati brzu i efikasnu pomoć u borbi protiv oštećene kose.
Saznajte kako možete da ga upotrebite!
NE PROPUSTITE: MASKE ZA KOSU KOJE MOŽETE PRIPREMITI KOD KUĆE
Rezultati redovne primene cimeta na kosi upoređuju se sa lekvoima koji se koriste protiv alopecije. Ova tvrdnja stručnjaka je krucijalan dokaz da maska od cimeta može pospešiti rast vaše kose. Naravno to ne znači da se treba odreći redovne terapije propisane od strane lekara. Cimet ima antigljivična svojstva, a poznato je da gljivice u većini slučajeva razređuju našu kosu i uporno se vraćaju i nakon višegodišnjeg lečenja. Zahvaljujući vitaminima koje cimet poseduje farbana kosa može da ojačati i sprečićete njeno opadanje nakon češljanja.
Cimet za kosu neguje i vlaži vlasište kose sprečavajući nastanak peruti na duže staze. Sadrži beta karoten, vitamin E i vitamin A unutar sebe koji regenerišu sam koren dlake i kožu glave. Podstiču stvaranje kolagena koji čini kosu jačom i na taj način sprečavaju lomljenje kose. Birajte cimet prilikom pripreme maski za kosu i mešajte ga sa drugim hranjivim sastojcima.
Maska za kosu od cimeta i maslinovog ulja
Ukoliko ste godinama unazad svoju kosu tretirali različitim toplotnim aparatima i farbom, dopustite joj da se oporavi uz kućnu masku od maslinovog ulja i cimeta. Zajedno će vaše vlasi dubinski hidrirati i dati im neodoljiv sjaj.
Dve kašike maslinog ulja pomešajte sa tucanim štapićem cimeta i utrljajte u kosu i na kožu glave. Ostavite da ostoji 40 minuta i zatim temeljno isperite kosu i kožu.
Ova maska se pokazala delotvornom prilikom oslobađanja od peruti, u tom slučaju uraditi blagu masažu temena glave kako bi se perut podigla i nestala prilikom ispiranja kose.
Foto: izvor
Maska od cimeta i meda
Kada se borimo sa gljivicama potrebna nam je adevaktna terapija od strane dermatologa, nemojte izbegavati odlazak kod lekara. Uvek možete kombinovati sa terapijom prirodnu masku koja hidrira kožu glave i ubija gljivice.
Pomešajte tri kašike meda sa jednim izmrvljenim štapićem cimeta. Ako imate dugačku kosu biće vam potrebna dva štapića i pet ili više kašika meda kako bi je dobro natopili. Kućna maska se nanosi na mokru kosu, jer će se med lakše zalepiti i bolje upiti kada su vlasi otvorene i mokre. Držite je na kosi do pola sata i temeljno našamponirajte i zatim isperite vlasi.
Foto: izvor
Maska za kosu sa cimetom i aloe verom
Nisu vam potrebni specifični sastojci za mešanje sa cimetom jer je on sam po sebi jak i delotvoran. Zato je najbolje mešati ga sa hidratatnim sastojcima kao što je med ali i aloe vera. Gel aloe vere možete lepo da rasporediti po suvoj kosi i držite do 45 minuta.
Iznova mešamo izmrvljenu kašiku cimeta ili oko dva štapića sa gelom aloe vere. Miris ove maske je jak, ako vam bude smetao zavijte kosu u peškir. Masku možete pripremati jednom nedeljno, a već nakon mesec dana primetićete razliku.
Piling od cimeta
Stručnjaci kažu da je dobro da ponekad uradimo piling temena, kako bi sklonili sa njega nagomilanu masnoću i peut. Piling se radi tako što pomešate dve kašike sode bikarbone i dve kašike cimeta, a zatim utrljate na teme smesu. Kosa treba da bude polu vlažna i očešljana. Savetuje se da dobro izmasirate teme i da ostavite smesu da deluje desetak minuta pre no što uradite dubinsko pranje kose. Koristite šampon bez sulfata, neka bude nežan i prirodan, kako bi pokupio svu masnoću.
Foto: izvor
Isprobajte cimet u nezi kose i javite nam utiske!
Naslovna foto: izvor
NAJPOPULARNIJI Komentari