Usisavanje, skidanje paučine, brisanje prašine, ribanje kuhinje i kupatila, brisanje pločica - znamo da vam ne bi bilo teško da nastavite niz. I uvek se nekako nešto preskoči, i što posebno nervira - posle nekoliko dana sve mora ispočetka. Ipak, u našem domu postoje neke sitnice, na koje ni ne obraćamo pažnju, a koje bi i te kako trebalo redovno da čistimo, jer su pravi izvor bakterija. Da, brave na vratima su samo jedna od njih, a koje su to još stvari u kući koje ne čistimo redovno, a trebalo bi, saznajte u nastavku.
NE PROPUSTITE: Skandinavski stil enterijera - inspiracija u uređenju vašeg doma
Daljinski upravljači
Daljinski za TV, klimu, i ostale uređaje - predmet koji svi dodirujemo na dnevnoj bazi, i koji je zaista pravo leglo bakterija i prljavštine. Zato je potrebno da ga redovno čistite, što znači jednom do dva puta nedeljno.
Kako biste dopreli do svih delova između dugmića, možete da koristite štapiće za uši. Takođe, daljinski je najbolje da čistite sepsolom. Mogu vam od pomoći biti i antibakterijske maramice.
Mobilni telefon
Jasno je da su mobilni telefoni postali naša produžena ruka, i da se ne odvajamo od njih po ceo dan. Takođe su leglo bakterija, a prljavština koja se na njima skuplja se prenosi na našu kožu lica i izaziva iritacije i upalne procese.
Zato bi najbolje bilo da svoj telefon, odnosno ekran, kao i masku telefona, čistite i na dnevnom nivou. Neka vam to postane redovna navika.
Tastatura
Isto stvari stoje i sa tastaturom računara, ili laptopa, bilo kućnog ili onog koji koristite na poslu. Nakon što kuckate po njima, dodirujete lice, usta, uzimate hranu, i bakterije se prenose brzinom svetlosti.
Sepsol kao sredstvo za dezinfekciju je i u ovom slučaju dobar izbor.
Slavine i slivnici
Nemojte nikako da preskočite slivnike u kuhinji i kupatilu kada sređujete stan. Ono su često izvor neprijatnih mirisa u vašem domu! Na redovnoj bazi za njihovo čišćenje možete da koristite sodu bikarbonu koju sipate u slivnik, pa nakon toga sipate u njega vrelu vodu.
Jastuci
Nije dovoljno da samo redovno menjate i perete jastučnice. I u jastucima se talože bakterije. Naravno, postoje materijali koje smete i oni koje ne smete da perete. Na primer, jastuk od perja treba redovno da provetravate i iznosite na sunce.
Brave
Za brave na vratima se takođe svakog dana hvatamo. Nemojte da vas mrzi da i njih obrišete i dezinfikujete kada čistite svoj stan.
NE PROPUSTITE: 4 kućne biljke koje vas štite od virusa i prehlade
Možete vi to same!
NAJPOPULARNIJI Komentari