Ako ste entuzijasta koji uživa u čestim promenama manikira, ako ste ljubitelj tamnih lakova od kojih nokti poprime neprirodnu žućkastu boju, ako nokte često dekorišete šljokicama koje se kasnije teško skidaju, verujemo da ste potražile pomoć i možda je i pronašle, u peel off bazi za nokte. Ako prvi put čujete za ovaj proizvod ili vas zanimaju detalji, nastavite s čitanjem.
NE PROPUSTITE: Paleta šminke inspirisana serijom Game of Thrones - novi beauty trend!
Pored šminke koju svakodnevno nanosimo i skidamo, manikir je ritual koji je, takođe, lako podložan promenama. Za razliku od kose, čije farbanje zahteva obazrivost i strpljenje, nokti mnogo lakše praštaju greške i dozvoljavaju nam da se poigravamo bojama. Međutim, čak i kada koristimo kvalitetne lakove i pružamo noktima najbolju negu, oni ipak ispaštaju i isušuju se učestalom upotrebom skidača za lak, posebno onih koji sadrže aceton. Ukoliko uživate u manikiru u sopstvenoj režiji, često menjate boju laka i plašite se da ćete takvim tretmanom uništiti svoje nokte, kozmetička industrija je možda našla rešenje - peel off bazu.
Karakteristika ove baze je da se nanosi u jednom sloju, pre samog lakiranja. Tek kada se sloj baze osuši, može se nastaviti s manikirom. Ovaj postupak bi trebalo da potpuno izbriše aceton i slične proizvode iz vašeg života. Naime, kada vam boja na noktima dosadi, jednostavno ćete "oljuštiti" sloj s nokta, bez upotrebe bilo kakve hemije. Savet je da se postupak ljuštenja započne drvenim štapićem, istim onim koji se preporučuje za sređivanje zanoktica. Baza bi trebalo da zaštiti nokte i od neželjenog žućkastog flekanja. Naravno, pored baze, stručnjaci preporučuju i nanošenje završnog sloja, kako bi manikir trajao duže.
Ovaj proizvod spašava nas i od šljokica, koje su tako lepe dok su na noktima, ali toliko tvrdoglave kada želimo da ih uklonimo. Kao da najednom postanu imune na sve preparate! Kada "oljuštimo" sloj starog manikira, uklonili smo sve: bazu, lak i zaštitni sloj. Lak se ne razmazuje, a boja se neće uvući oko nokatne ploče. Šljokice koje su nam predstavljale problem, jednostavno će nestati s ostatkom laka. Sam proces bi trebalo da nam uštedi i vreme, budući da nema upijanja acetona tupferom i konstantnog trljanja. Kada odlučimo da uklonimo taman lak s noktiju, tako što ćemo odvojiti peel off sloj, istog trenutka smo spremni za lakiranje svetlim nijansama ili za french manikir.
Međutim, ostaje pitanje koliko nokti zapravo pate prilikom uklanjana peel off sloja. Da li abrazivno dejstvo ljuštenja nanosi veću štetu od hemijskog dejstva acetona? Iako većina proizvođača ističe da njihov proizvod ne oštećuje nokte, ne sadrži parabene, niti formaldehid, u sastavu peel off baza najčešće stoji da sadrže alkohol. Opšte je poznato da alkohol, kao i aceton, izaziva isusišavanje kože, kose i noktiju. Svakako nećemo zanemariti sve prednosti peel off baze koje smo da sada naveli, ali ne smemo izgubiti iz vida ni moguće posledice.
NE PROPUSTITE: Manikir trend koji nas je vratio u devedesete!
Dok pažljivo važemo između mehaničkog i hemijskog uklanjanja laka sa noktiju, zanimaju nas i vaša iskustva. Da li ste već isprobale ovu bazu? Da li je ona potpuno zamenila aceton u vašoj rutini ili, možda, brigu o noktima potpuno prepuštate stručnjacima...
NAJPOPULARNIJI Komentari