Verovatno ste na poleđini određenih krema, seruma i drugih preparata za negu lica pronašli glikolnu kiselinu. Danas je sve popularnija i ističu se njene prednosti u kozmetičkoj industriji. Ukoliko vam nije najjasnije da li treba da isprobate njene benefite, kome je tačno namenjena i kako deluje mi smo spremile odgovore. Sve što trebate da znate o glikolnoj kiselini nalazi se u ovom tekstu, pričamo o tome na koji način ona može istaknuti lepotu vašeg lica i da li je treba uvrstiti u svakodnevnu rutinu nege kože.
Saznajte detalje u nastavku.
NE PROPUSTITE: MASKE OD BANANE ZA NEGU LICA I TELA
Glikolna kiselina poznata je i kao hidrosisirćetna kiselina i nalazi se u većini pilinga za lice ali i seruma i krema. Uobičajen je sastojak za negu kože i prema istraživanjima jedna od najčešće korišćenih alfa hidroksilnih kiselina. Glikolna kiselina se u većem procentu nalazi u proizvodima za dubinsko čišćenje kože a u maloj procentu se može naći u kremama namenjenim problematičnoj koži kako bi je umirila i dezinfikovala.
Ova kiselina dobija se specifičnom preradom šećerne trske, tačnije izvlači se iz šećerne trske. Ne može se stvrstati u red jakih kiselina i sa hidratantnim svojstvima preparata pored toga što čisti kožu ona se može izboriti sa drugim problemima. Glikolna kiselina može smanjiti problem hiperpigmentacije ako redovno koristite kreme sa ovim dodatkom, tako da fleke izblede. Serumi za lice sa dodatkom ove kiseline ne samo da će hidrirati i dezinfikovati kožu već će pospešiti zarastanje bubuljica.
Foto: izvor
Možete svoju pažnju usmeriti ka kozmetičkim salonima, pronaćićete tretmane lica glikolnom kiselinom i mineralima koji imaju zadatak da pospeše regeneraciju vaše kože. Stručnjaci naglašavaju da ova kiselina neće dati prvog dana rezultat, zajedno sa drugim prirodnim i hidratantnim sastojcima postepeno će obnoviti vašu kožu. Obično ljudi očekuju previše jer je glikolna kiselina u proteklim godinama hvaljena pa tako u mesec dana očekuju perfektan ten. Proizvode sa glikolnom kiselinom potrebno je koristiti od četiri do šest meseci kako bi se vaša koža u potpunosti oporavila, a sve to uz savet dermatologa.
Foto: izvor
Pored svih prednosti glikolne kiseline za vaše lice morate biti oprezni sa kožom oko očiju. U području oko očiju koža je tanja i prilikom nanošenja proizvoda može doći do crvenila, svraba i osećaja bridenja (opisuju ga kao milenje mrava ispod kože). Kada primetite ovakve simptome bolje je prekinuti sa korišćenjem proizvoda sa glikolnom kiselinom i posavetovati se sa dermatologom oko zamenskih preparata za negu. Ako je sa vašim licem sve u redu i nemate bubuljice, problematičnu kožu ili fleke već ste samo želeli da isprobate nove preparate dopustite koži da odmori i u narednom periodu pripremajte prirodne maske. Hidratantne prirodne maske obogatite česticama pilinga i takođe na nešto finiji način pospešite regeneraciju lica.
Foto: izvor
Svakako da je glikolna kiselina dobra i ističu se njene prednosti sa pravom, ali kao i sve drugo ima svoje mane. Važno je ne preterivati sa korišćenjem preparata i brinuti o celokupnom zdravlju kako bi problemi sa kožom lica što pre nestali.
Ukoliko se odlučite na preparate sa glikolnom kiselinom javite nam utiske!
Naslovna foto: izvor
NAJPOPULARNIJI Komentari