Verujemo da bi svaka od vas želela da ima magični štapić koji bi u jednom potezu obrisao bore sa lica, međutim tako nešto ne postoji. Međutim, dermatolozi i žene koje su koristile dermaroler se kunu u njegove moći "peglanja" lica i o njegovim efektima govore kao o magičnim. Kako bismo vam približile ovu spravicu i objasnile kako se ona koristi i koliko bi vas to zadovoljstvo uklanjanja bora koštalo, odlučile smo da se ovom temom temeljno pozabavimo. Stoga u nastavku teksta možete pročitati sve o dermaroleru, počev od toga na koji način se sve može koristiti, koliko košta, kao i kada efekti postaju vidljivi.
NE PROPUSTITE: Hidrogen za bubuljice - vredi li ga koristiti?
Kako izgleda derma roler i čemu je namenjen
Dermaroler izgleda poput običnog rolera za lice, o njima smo već pisali i detaljnije se sa tim tipom rolera možete upoznati ovde, s tim što je glavna razlika sadržana u iglicama koje dermaroler ima na svom rotirajućem gornjem delu. Sitne iglice, određene dužine su ključne za mladalački izgled i dermarolerom ne bi trebao da rukuje neko ko je neiskusan jer može doći do povreda. Po rečima stručnjaka i ženama koje su ga same koristile, ovaj roler je veoma efikasan za uklanjanje bora na licu, vratu i dekolteu. Stoga, ukoliko želite da izgledate mlađe, usudite se da ga isprobate.
Na koji način se koristi dermaroler
Dermaroler se može koristiti i u kućnim uslovima, odnosno možete same sebi uraditi tretman lica, vrata i dekoltea ili se prepustiti u ruke stručnjaku u okviru salona. Ukoliko želite da same radite ovaj tretman morate biti veoma pažljive i raditi po tačno napisanim upustvima. Bitno je napomenuti da dermaroler kupujete isključivo na proverenim mestima i proizvođača čije ste proizvode već koristili i upoznati ste sa kvalitetom tog brenda. Mere predostrožnosti moraju biti velike jer ukoliko kupite dermaroler koji nije dizajniran od strane stručnjaka i ima deblje ili duže iglice, možete ozbiljno povrediti svoje lice. Dozvoljena dužina iglice je od 0,2 do 0,5mm.
Kućni tretman treba da izgleda ovako:
*Napomena: Dermaroler ne bi smele da koriste osobe koje imaju akne.
Većina proizvođača u paketu sa dermarolerom prodaje i proizvode za negu kože tokom trajanja tretmana. Ukoliko ih imate onda samo njih i koristite, a ukoliko ne, pratite sledeće korake.
1. Očistite temeljno lice proizvodima koje redovno koristite.
2. Uradite piling kože lica
3. Nanesite serum ili kremu. Najbolje bi bilo da preparati kojima negujete kožu lica budu na bazi hijaluronske kiseline ili peptida za još bolje efekte.
4. Kako biste pravilno rukovali dermarolerom potrebno je da lice podelite na 4 do 6 regija preko kojih ćete prelaziti dermarolerom. A kako biste pravilno izveli sve poteze ostavljamo vam turorijal ispod. Bitno je napomenuti da tokom jednog tretmana ne treba da prelazite po dva puta isti deo lica. Takođe malo krvarenja je dozvoljeno, a crvenilo nakon tretmana je poželjno.
Video: izvor
5. Nakon tretmana morate obraditi pažnju na sastav proizvoda koji ćete naneti. Poželjno je da to budu proizvodi bez parfema i od prirodnih sastojaka jer vam je koža iziritirana i mogu nastati veliki problemi.
Dužina trajanja i učestalost tretmana
U zavisnosti od stanja vaše kože zavisiće i koliko puta mesečno ćete koristiti dermaroler. Poželjno je da se koristi dva do tri puta nedeljno, a prve rezultate videćete nakon mesec dana upotrebe. Morate paziti i na to kako održavate vaš dermaroler. Naime, nakon svake upotrebe potrebno je da ga poprskate alkoholom i temeljno očistite. Držite ga u zatvorenoj kutiji kako na njega ne bi padala prašina. Kako ne biste imali problema sa licem, pre upotrebe dermarolera u kućnim uslovima posavetujte se sa stručnjakom koji će prethodno da proveri stanje vaše kože.
Ukoliko ste koristile dermaroler kod kuće pišite nam utiske!
NE PROPUSTITE: Roleri za lice - koliko su efikasni i na koji način se koriste?
Foto: izvor
Možete vi to same!
NAJPOPULARNIJI Komentari