Garniture koje kupujete za svoje bašte mahom su od ratana, plastike ili drveta. Neretko se odlučujete i za belu boju, kako bi vrt estetski izgledao bolje. Međutim, retko ko pri kupovini garniture razmišlja o tome koliko će biti teško čistiti je i održavati. Pogotovo ukoliko su sto i stolice plastične. U nastavku vam pružamo ideje za čišćenje bele plastične garniture, koje ne zahteva posebno umeće i znanje već samo vredne ruke.
Trikovi i saveti slede u nastavku!
NE PROPUSTITE: KUHINJE U RUŽIČASTOJ BOJI - TREND KOJI JE ODUŠEVIO SVET
Prednosti belog nameštaja napolju su brojne, mada se na prvi pogled ne čini tako. Osim što je beli nameštaj jeftiniji, obično je, onaj plastični, pravljen od reciklirane plastike i može se reciklirati ponovo. Stolice su lagane i može ih premeštati ko god i gde god želi. Takođe im ni vremenaki uslovi ne mogu naštetiti. Podnožje stola i stolica často nakupi mnogo prljavštine ukoliko se ne čisti redovno. Međutim, to se vrlo lako može rešiti sa samo nekoliko proizvoda i preparata.
Koliko često čistiti beli baštenski nameštaj?
Sve što se prospe, mrlje od trave, blata, hrane, sve što padne sa drveta, trebalo bi očistiti što pre. Ukoliko ostane i osuši se može oštetiti nameštaj, napraviti fleku ili se kasnije mnogo teže skinuti. Što više čistote nameštaj tokom sezone u kojoj ga aktivno koristite to će manje biti potrebe za generalno čišćenje krajem godine ili sezone. Uvek, pre nego što sklanjate nameštaj, ukoliko to činite, priredite generalku, odnosno temeljno čišćenje.
Kako pravilno očistiti beli baštenski nameštaj?
Baštenski nameštaj se može čistiti na razne načine međutim, neke mrlje se ne mogu tako lako očistiti pa zahtevaju snažnije proizvode za čišćenje.
Korišćenje izbeljivača - Izbeljivač je moćan čistač koji uklanja najtvrdokornije mrlje sa plastičnog nameštaja. Kada se pomeša sa vodom, formira se ovaj proizvod na bazi kiseonika: vodonik i natrijum karbonat, dva moćna sredstva za čišćenje. Izbeljuju i čiste sve vrste mrlja. Kombinujte 1/4 šolje izbeljivača u velikoj kanti koja sadrži toplu vodu. Stavite par gumenih rukavica i uronite četku za piling u prethodno pripremljenu smesu. Očistite nameštaj rastvorom, pazeći da obrišete sve mrlje i tragove. Ostavite rastvor da odstoji nekoliko minuta, a zatim temeljno isperite čistom vodom. Osušite krpom ili ostavite na otvorenom.
Sirće - Bilo da se radi o čišćenju belog plastičnog nameštaja ili za izbeljivanje, sirće je odličan saveznik. Koristite baštensko crevo da temeljno navlažite nameštaj. Sipajte 1/4 šolje sirćeta u kantu vrele vode. Koristiti četku sa mekim vlaknima za uklanjanje suve hrane, prljavštine, prašine i prljavštine. Isperite nameštaj svežom vodom i ostavite da se osuše napolju.
Deterdžent za posuđe - Ova metoda je izuzetno efikasna u uklanjanju ekstremno tvrdokornih mrlja. Međutim, uverite se da koristite deterdžent za posuđe koji ne sadrži amonijak. Mešanje izbeljivača i amonijaka može izazvati proizvodnju i oslobađanje potencijalno opasnog gasa hlora ako se udiše.
Tečni sapun - Tečni sapun je najlakši način za čišćenje plastičnog nameštaja. Napunite kantu mlakom vodom, a zatim dodajte 1/4 šolje čistog tečnog sapuna za suđe. Umočite sunđer ili četku sa mekim vlaknima u sapunastu vodu. Obrišite plastični nameštaj da biste uklonili prljavštinu i ostatke.
Deterdžent za veš - Tečni deterdžent se takođe može koristiti za čišćenje plastičnog nameštaja. U mlaku vodu sipajte kašiku tečnog deterdženta. Očistite nameštaj dobijenim rastvorom i obrišite sva umrljana mesta mekom četkom ili sunđerom. Ostavite rastvor da deluje oko 15 minuta pre nego što ih isperite i osušite čistim peškirom.
Čišćenje je dobro, zaštita je bolja! Voskiranje vašeg plastičnog baštenskog nameštaja je pametan način da ga zaštitite. Pčelinji vosak je izvrstan zaštitni film koji deluje kao prirodna barijera protiv prljavštine. Ravnomerno nanesite mekom krpom. Ova metoda trajno štiti plastiku od mrlja koje postaju krute. Čišćenje vašeg baštenskog nameštaja biće lakše!
Podelite ovaj tekst sa prijateljima!
NAJPOPULARNIJI Komentari