Leto je tu, iza ćoška i vreme je za sladoled, šortseve i letnje haljine, more, sunce, plažu, i naravno, preplanuli ten. Svi znamo (svake godine sve više to znamo) da je prženje na suncu ili sunčanje u solarijumu veliki no-no, i sem ako baš imamo želju da za koju godinu izgledamo kao sparušeno voće, puni bora i flekica (o opasnostima od raka kože da ne govorim) trebalo bi da pribegnemo alternativnim načinima za postizanje bronzanog izgleda.
Ono što još znamo je da to nije ni najmanje lak zadatak, zato što treba odabrati pravi bronzer, i naneti ga na pravi način, i pogoditi pravu nijansu, kao i teksturu koja će najviše odgovarati tipu kože i ostalim potrebama, kako bi sve to na kraju izgledalo prirodno, zdravo i sveže.
Ovaj tekst, iako moguće dosadan onima koji su već vešti u nanošenju bronzera, napisan za one kojima još uvek nije jasno za kakav bronzer da se odluče i kako da ga nanesu.
Nijansa za vaš ten
Kada kupujete bronzer, odaberite onaj koji je maksimum dve nijanse tamniji od vaše boje kože, umesto da se hvatate za najtamniji koji ste ugledali. Ovo posebno važi za početnike u šminkanju ili korišćenju bronzera, dok oni iskusniji mogu da naprave mali izlet u 3-4 nijanse tamniji proizvod uz pažljivo nanošenje.
Ono što još možete da uradite, i što će izgledati lepo, je da kada nanosite bronzer, ispod koristite podlogu (puder) koja je za pola nijanse ili nijansu tamnija od vaše kože, i to će vas automatski malo potamneti, a i razlika između nijanse kože i bronzera će izgledati manja i suptilnija. Na primer, za leto uvek biram mrvicu tamniji puder nego inače, jer mislim da izgleda lepše i instant osvežava lice.
Proverite boju bronzera na prirodnom svetlu i to na licu (umesto pri veštačkom osvetljenju u parfimeriji ili na ruci) pre nego što se odlučite za kupovinu. Ovo zbog toga što fluorescentno osvetljenje u parfimerijama ume da neutrališe narandžaste tonove u bronzerima, zbog čega se može desiti da kupite previše narandžast bronzer a da o tome nemate pojma dok ne stignete kući.
Često nijansa bronzera koja nam odgovara tokom različitih godišnjih doba nije ista, jer je koža leti prirodno tamnija, zimi svetlija, pa se ovo može rešiti kupovinom više bronzera različitih nijansi, regulisati pomoću količine (i vrste četke), ili bronzerom koji u sebi sadrži više nijansi koje možete mešati prema potrebi, što je po meni najbolje i najisplativije rešenje.
Generalno gledano (mada je što se lepote i kozmetike tiče vrlo nezahvalno generalizovati), oni koji imaju hladan podton bi trebalo da se odluče za svetlije, hladnije nijanse koje idu na npr.rozikasto, dok bi oni sa toplim podtonom verovatno bili zadovoljniji nekim bronzanim i zlatastim nijansama bronzera. Narandžasti bronzeri ne laskaju ničijem, ili retko čijem tenu.
Ako želite da saznate odgovore na pitanja koja vas interesuju o bronzeru i njegovoj upotrebi, kao npr. Kako da odaberete odgovarajuću teksturu? Koji je pribor za naošenje bronzera? Da naučite koja je granica između preplanulog i preprženog? Kakva šminka ide uz bronzer? posetite blog naše saradnice Zlatane - Makeup&More.
…
Zlatana. Beograd.
Lukina mama i Dačina žena.
Entuzijasta i optimista.
Mesec, lepe stvari, kozmetika, čitanje i pisanje.
Znaš kako je kad misliš da si se upravo probudio, ali ipak još uvek spavaš i samo sanjaš da si se probudio?
e, meni je stalno tako.
…
NAJPOPULARNIJI Komentari