Japandi je savremeni dekor koji je postao popularan širom sveta. Reč je o kombinaciji skandinavskog i japanskog stila. Japandi dobija na snazi u svetu dizajna i dobosi udoban, pojednostavljen izgled enterijera. Ako ste ljubitelj toplih boja i stila koji odiše udobnošću i harmonijom, Japandi ćete zavoleti na prvi pogled. Lako ga možete uskladiti u svojoj kući, potrebno je samo da dodate jedinstvene detalje japansko-skandinavskog dizajna.
U nastavku saznajte sve o Japandi tehnici uređenja doma.
NE PROPUSTITE: Kako da napravite popularne tribal jastuke - brzo i lako
Da li ste čuli za Japandi? Pretrage za Japandi na Pinterestu porasle su za 100% samo od prošle godine. Ovaj trend je pomešao japanski minimalizam i skandinavsku higeu. Dizajner Shanty Wijaya objašnjava zbog čega je ovaj stil postao popularan i kako ga možemo implementirati u svojim domovima.
„Japandi je pokret za dizajn Istoka i Zapada koji spaja japanske umetničke elemente i vabi-sabi filozofiju sa skandinavskom udobnošću i toplinom. I japanska i skandinavska estetika dizajna usredsređeni su na jednostavnost, prirodne elemente, udobnost i održivost. Japandi nije čisto estetski već i je način života. Radi se o prepoznavanju, prihvatanju nesavršenosti života i odlučivanju za jednostavnost i autentičnost kao svestan izbor. “
Fokusirajući se na principe poput „kanso“ (jednostavnost), „fukinsei“ (asimetrija ili nepravilnost), „shibumi“ ( potcenjena lepota) i „seijaku“ (spokoj), vabi-sabi se može postići na mnoštvo načina, kaže ovaj dizajner. „Odlučite se za popravljene komade ili nešto što je originalno ili ručno rađeno“, kaže on. „Koristite materijale koji se mogu prirodno prilagoditi vremenu, poput drveta, prirodnog kamenja i živih završnih metala. Da biste stvorili dubinu, koristite različite obojene šumske dizajne. Odlučite se za jednostavan nameštaj niskog profila i unesite prirodu koristeći saksije i viseće biljke i zelenilo u kući. “
Wijaya preporučuje prigušene palete boja. Takođe, savetuje da se svakoj sobi nadomesti udobnost putem tepiha, jastuka i ćebadi. Sveća su obavezne na ppolicama i na stolu. Još jedna važna stvar: uložite novac u kvalitetne predmete koji će izdržati test vremena, a ne u jeftiniji nameštaj koji će na kraju završiti na deponiji.
Kao rezultat dobijamo prekrasnu mešavinu prijatnih detalja, prirodnih materijala i čistih linija, sve urezane u minimalističkoj, zemljanoj paleti boja.
NE PROPUSTITE: Saveti i trikovi za čistiju kuhinju
Kako se vama dopada Japandi stil?
Foto: izvor
NAJPOPULARNIJI Komentari