Svakodnevna nega kože lica je nešto što se podrazumeva, i što obuhvata različite korake u nezi - od čišćenja, skidanja šminke, toniziranja kože do njene hidratacije, anti-age nege, nege okoloočne regije, kao i dodatne nege u obliku hranljivih maski, koju primenjujemo povremeno. I sve to da bi dalo željene rezultate treba primenjivati pravilno - treba znati ne samo na koji način se određeni preparat koristi, već i koji je njihov međusobni redosled u korišćenju. Svakako, ne sumnjamo da već znate dosta na ovu temu, ali isto tako znamo da dodatnih informacija nikad nije na odmet. One će vam samo pomoći da unapredite svoju rutinu nege kože lica!
A detalji vas čekaju u nastavku.
NE PROPUSTITE: 5 sastojaka koji će na vaše bore delovati poput injekcije botoksa
Kako biste od preparata i krema koje koristite u nezi zaista izvukli maksimum, i učinili da njihove aktivne supstance na pravi način deluju, evo na šta sve treba da obratite pažnju,
Čista koža = blistava koža
Čišćenje kože lica je prvi i osnovni korak u nezi, koji se nikad ne sme preskočiti, i od kog bitno zavisi kako će vaša koža izgledati. Iako ovo gotovo svi znamo, ipak se mnogi ne posvete dovoljno čišćenju kože. Od toga direktno zavisi kako vaše lice izgleda - da li je blistavo i sveže, ili suprotno tome sklono upalnim procesima.
E, sad - postavlja se pitanje koji je to sastojka u sredstvima za čišćenje lica ključan? Ono što treba da znate jeste da uvek treba izbegavati suviše agresivne preparate, jer postoji opasnost da će oni suviše isušiti kožu. Naravno, svaki preparat pre svega treba birati spram tipa svoje kože. Obratite pažnju da se u sastavu nalazi glicerin, jer on osim efekta čišćenje ujedno i hidrira kožu, te je štiti od pomenutog isušivanja.
Zatim, čišćenje čica nije isto što i skidanje šminke. Tek nakon što se skine šminka adekvatnim sredstvima, nakon toga se koža čisti, i to temeljno, u trajanju od barem jedan minuta.
Prvo nanosite okoloočnu kremu
Foto: izvor
Koža u regiji oko očiju je posebno osetljiva, tanka, treba je dodatno hidrirati, i pre svega primeniti anti-age negu, jer se tu pojavljuju prve sitne linije i bore. Zato je antirid u vašoj rutini nezaobilazan.
E, sad, kada je pravi momenat za nanošenje antirida - pre ili posle kreme za lice i drugih preparata? Definitivno pre, jer na taj način se stvara i barijera na okoloočnoj regiji koja ovu kožu štiti od prodora supstanci iz ostalih preparata koji mogu biti suviše agresivni za ovaj deo kože za koji smo već napomenuli da je naročito osetljiv.
Kako se antirid nanosi? Prvo ga rasporedite tačkasto celom površinom ispod očiju, a potom ga nežno utapkavajte prstima.
Hidratacija!!!
Više puta smo pisali o važnosti hidratacije. Sa godinama koža prirodno gubi svoju vlažnost i elastičnost, te je ovaj korak u nezi obavezan i svakodnevan. Sastojci koji su poželjni da se nađu u kremama i preparatima koje koristite su hijaluronska kiselina, kolagen, potom i već pomenuti glicerin.
Ali hidratacija ne sme da se svede samo na osnovnu negu, u smislu hidratantne dnevne i noćne kreme. Poželjno bi bilo da uključite i dodatne proizvode kao što su serumi za intezivnu hidrataciju, i sl.
Od lakših ka težim teksturama
Foto: izvor
Uvek prvo nanosite preparat lakše, pa onda teže-gušće strukture, kako bi se adekvatno asporbovali svi hranljivi sastojci. Na primer, ako koristite hidratantni serum kao dodatnu negu, on je vodenastije i lakše strukture u odnosu na hranljivu dnevnu ili noćnu kremu, te ga treba prvog i naneti na lice. Korisno je da znate da i da preparati koji sadrže hijalurnosku kiselinu ili glicerin se nanose prvi u odnosu na one u čijem sastavu su peptidi.
SPF!!!
I naposletku, da napomenemo da je zaštita od UV zračenja obavezna kako tokom toplijih, tako i tokom hladnijih meseci u godini, ukoliko želite da zadržite mladalački izgled. Zato uvek birajte dnevne kreme koje imaju i SPF.
NE PROPUSTITE: 3 prirodne anti-age maske za negu kože ispod očiju
Možete vi to same!
Naslovna foto: izvor
NAJPOPULARNIJI Komentari