Iako je ova zima poprilično blagonaklona, tj. za sad nas je poštedela ekstremno niskih temperatura, to ipak ne znači da naša koža sve vreme ne oseti i ne trpi posledice ovog godišnjeg doba. Suv i hladan vazduh koji isušuje kožu, i čini je sklonu pucanju, beživotnom izgledu, perutanju, iritacijama, kao i topao vazduh u prostorijama koje se greju, odnosno nagle temperaturne promene - sve su to faktori koji nisu saveznici mladalačkog izgleda kože lica kojem težimo. Ujedno, to je i tema kojom ćemo se baviti u nastavku teksta.
Otkrivamo sve probleme kože lica tokom zime i kako da ih rešite.
NE PROPUSTITE: Anti-age rituali u nezi kože lica za dame u kasnim tridesetima
Pojava bubuljica
Dermatolozi objašnjavaju da je onu kožu lica koja je sklona pojavi akni posebno teško tretirati tokom zimskog perioda, jer benzoil peroksid i salicilna kiselina koje se koriste u tretmanima ili kao deo specijalnih kozmetičkih proizvoda dodatno isušuju kožu koja je već dehidrirana usled pomenutog faktora vremenskih prilika. Posledica previše suve kože u tom slučaju bivaju upravo upalni procesi koji vode ka nastanku bubuljica.
Stoga, ne zaboravite da hidrirate svoju kožu, čak iako je masna - vlažnost je svakom tipu kože lica neophodna. Koristite adekvatne kreme ili ulja za negu lica.
Ispucale usne
Foto: romper.com
Ispucale usne su gotovo svake zime neizbežan problem. Čak se dešava da i one dame koje i po desetak puta dnevno nanose balzam završe sa neslavnim izgledom usana, najčešće jer hemikalije iz ovih kozmetičkih proizvoda ne pogoduju vašoj koži.
Preporuka je da u zimskom periodu češće radite piling za usne, koji treba da ukloni sve mrtve ćelije.
To možete učiniti pomoću potpuno prirodnog tretmana - pomešate malo maslinovog ulja i braon šećer, pa time nežno masirate kož usana. Takođe, možete koristiti i nežni peškir u ove namene. Najbolje je da ovaj ritual praktikujete pred spavanje, kao i da nakon pilinga stavite na kožu usana u tankom sloju običnu grožđanu mast.
Dehidriran i beživotan izgled kože lica
Ispucala kože i mrtve ćelije mogu doprineti da vaša koža lica poprimi beživotan i dehidriran izgled, tj. da izgledate starije.
U tom slučaju bi trebalo da praktikujete tretmane koje uklanjaju mrtve ćelije, ali nikako one koji su suviše agresivni, jer ćete postići kontraefekat, i nemojte ovaj postpak praktikovati više od jednom u 7 do 10 dana.
Posebno pojačajte upotrebu hranljivih seruma, kao i vitamnina C u nezi koze lica tokom zimskog perioda.
Perutanje kože
Ukoliko se desi da vam se javi ova vrsta problema, to znači da ste verovatno oštetili zaštitnu barijeru kože lica.
To je znak da nikako ne treba da primenjujete pilinge, i da treba da se fokusirate na dubinsku hidrataciju vaše kože. Osim upotrebe namenskih kozmetičkih proizvoda, predlažemo i jednu potpuno prirodnu masku koja hrani vašu kožu, a o kojoj ćete sve detalje saznati klikom na OVAJ link.
Posebno obratite pažnju da vaša hidrantna krema sadrži ceramide, a dobro bi bilo i da bude na bazi bademovog ulja. Nanosite je na vlažnu kožu lica, kao bi se hranljivi sastojci bolje apsorbovali.
Nadutost
Foto: naturalfrenchsoap.com
Suv vazduh u prostorijama koje se greju može proizvesti efekat nadutosti i kesastih podočnjaka.
Kako biste to sprečili, pokušajte da smanjite grejanje u spavaćoj sobi, odškrinite prozor, i stavite posude sa vodom na radijator.
Takođe, i ovde postoje prirodni tretmani koji vam ujutru mogu pomoći da se što pre rešite podbulog izgleda. Više o tome na OVOM linku.
Crvenilo i popucali kapilari
Velike hladnoće, kao i pomenute temperaturne promene mogu dovesti do pucanja sitnih kapilara, i do crvenog izgleda kože lica.
Ukoliko su u pitanju kapilari, kada jednom puknu, ne mogu se više povratiti, osim laserskim intervencijama.
Ako je, pak, u pitanju samo crvenilo, onda savetujemo da birate kreme koje sadrže niacinamide, kao i one koje su na bazi kamilice, jer imaju umirujuće dejstvo.
NE PROPUSTITE: Otkrivamo - svi štetni uticaji mobilnih telefona po našu kožu
Možete vi to same!
Naslovna foto: coop.ee
NAJPOPULARNIJI Komentari