Nege tela se sastoji iz različitih beauty rituala, koje je potrebno primenjivati tokom cele godine, ali takođe i prilagoditi specifičnostima godišnjih doba i vremenskih prilika, jer se one direktno održavaju na izgled naše kože. Tako su zimski meseci zasigurno vremenski period u kom treba dodatno povesti računa, s obzirom na to da hladnoća, mraz i suv vazduh mogu da izazovu dehidriranost i suvoću kože, ali isto tako i perutanja, iritacije i crvenila. Kako biste izbegli sve ove situacije, priredili smo za vas kompletan vodič kroz negu tela tokom zime, koji vas čeka u nastavku.
NE PROPUSTITE: Zbogom zanokticama, neželjenim dlačicama i masnoj kosi - nega tela na višem nivou
Uzevši u obzir da zima kalendarski saamo što nije stigla, krajnje je vreme da krenete sa praktikovanjem adekvatne nege tela, kao bi vaša koža i tokom hladnim meseci bila mekana, nežna, mladalačkog izgleda i sa prepoznatljivim sjajem.
Nega kože tela
Foto: femina.in
Naravno, ono što je posebno važno jeste da dovoljno hidrirate svoju kožu, pa bismo od toga i krenuli kao od od prvog i osnovnog pravila kada je nega tela tokom zime u pitanju. Preporučujemo da nakon svakog tuširanja koristite hidrantno mleko, koje će koži pomoći da zadrži neophodnu vlažnost, i koje će sprečiti njeno isušivanje i perutanje. Naročito je preporučljivo da hidrirate kožu neposredno pred spavanje, pa se potrudite, ukoliko do sad nije, da vam to postane svakodnevna praksa.
Takođe, ono o čemu je potrebno da povedete računa jeste da kozmetički proizvod koji je namenjen nezi kože tela, dakle mleko ili losion, sadrži lanolin, koji ima funkciju da štiti kožu od hladnog vremena. Poželjno je i da su ovi preparati obogaćeni vitaminima koji hrane koži, i to vitaminom A, C i E.
Slobodno možete koristite i kreme za telo na bazi bademovog ulja, koje su fantastične za hidradaciju. Naravno, u obzir dolazi i prirodni tretman bademovim uljem, koji je vrlo poželjno da praktiujete u zimskim mesecima.
Posebno su efikasne kreme za telo koje su na bazi shea putera, te ćete njihovom upotrebom zasigurno doprineti da vaša koža bude negovana i hidrirana.
Vazelin je isto čudotvoran i pomaže da koža ne postane suva - preporučujemo da ga mažete naročito na predele laktova i kolena, koji su posebno skloni isušivanju.
Važan deo nege kože tela jesu i saveti koji se odnose na tuširanje i kupanje. Naime, treba da izbegavate vruće kupke, i uopšte suviše česta kupanja, jer takva praksa izrazito doprinosi tome da koža postane gruba, suva i sklona crvenilu i iritacijama.
I naposletku, štitite svoju kožu od hladnoće i vetra, kako ne bi ispucala, nošenem adekvatne odeće, rukavica, šala, ali i ishranom koja u sebi sadrži dosta orašastih plodova.
Nega usana
Foto: india.com
Definitivno je neophodno da dodatno povedete računa i o nezi kože usana, pa je savet broj 1 u ovom smislu redovno korišćenje balzama. Posebno se preporučuju oni balzami za usne koji su na bazi jagode i koji sadrže vitamin C.
Takođe, predlaže se redovni piling kako bi se uklonile sve mtve ćelije i kako koža usana ne bi bila hrapava i ispucana, za koji možete primeniti i neki od prirodnih tretmana.
NE PROPUSTITE: Nega suvih usana - piling
Naravno, pijte što više vode, što važi uopšteno za hidriranost celog organizma, pa tako i za hidriranost kože tela.
Osim što šitite usne od hladnoće i vetra korićenjem balzama (vazelin vam i ovde može biti od velike pomoći), napoomenimo i da ih nikako ne smete vlažiti jezikom , što mnogi čine, jer će to dovesti do kontraefekta, odnosno do ispucalih i suvih usana.
Nega stopala
Foto: performpodiatry.com.au
Mnoge dame zanemare negu stopala tokom zimskih meseci u odnosu na letnje, što je svakako pogrešno. Usled pojačanog znojenja stopala u zimskim čizmama može doći do razvoja gljivica, a usled nedostaka adekvatne nege i do problema sa ispucalom kožom stopala, naročito peta.
Kao prvo, redovno tretirajte stopala kupkom, i to predlažemo jednu vrlo jednostavnu, a delotvornu - u kadicu sipate toplu vodu u koju ćete dodati isceđeni limun i držite stopala u kupki oko 20 minuta. Nakon toga ih dobro izbrišite peškirom i uradite pedikir, sa akcentom na skidanju mrtve kože sa peta.
Zatim, potrebno je da hidrirate kožu stopala, odnosno da je tretirate adekvatnim kremama. Predlažemo da ovu negu dodatno obogatite i upotrebom vazelina. Protiv suvoće stopala je takođe najbolje koristiti one kozmetičke proizvode koji sadrže linolin i ureu.
Odmah nakon hidriranja, obujte pamučne čarape, koje će pomoći da koža zadrži vlažnost.
Nega noktiju
Foto: cnn.com
I naposletku, bavićemo se i negom noktiju, koji su tokom zime skloni listanju, perutanju, lomljenju, takođe usled nedostaka vlažnosti.
Ono što može biti od velike pomoći jeste da ih mažete svakodnevno maslinovim uljem, i to najbolje pred spavanje kako bi se preko noći nesmetano odvijao porces njihove regeneracije.
Postoje i kreme za nokte, a posebno su delotvorne one koje sadrže biotin i omega 3 masne kiseline, pa takve i bitajte.
Možete korisiti i lak za nokte koji ima funkciju njhovog jačanja.
NE PROPUSTITE: Zbogo grubim stopalima, strijama i bradavicama na koži - tri prirodna tretmana
Nakon ovog detaljnog vodiča, ne sumnjamo da će vaša beauty rutina tokom zime biti efikasna i adekvatna.
Naslovna foto: depositphotos.com
NAJPOPULARNIJI Komentari